towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,24 procentowym plusie. Z kolei Silver zyskuje blisko 0,5%. Oil WTI również kontynuuje wzrosty kolejną sesję z rzędu, dziś jest to +0,2%. W przypadku ropy należy pamiętać o danych o zapasach – godzina 16:30. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota utrzymuje się w kolejnej konsolidacji. Scenariusze wyznaczane wczoraj, pozostają bez większych zmian. Oporem pozostaje strefa przy poziomie 1300$. Jest ona dodatkowo potwierdzona przez ukłąd 1:1. Dopiero powrót powyżej, otworzy drogę do wzrostów. Aktualnie celem dla strony sprzedającej w dalszym ciągu pozostają okolice minimów przy 1278$.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra zgodnie z analizą zareagowała wczoraj na wsparcie przy okrągłym poziomie 15,00$. Dopiero wybicie poziomu 15,00$, lub 15,22$ może doprowadzić do większego ruchu swingowego. Ukształtowanie formacji podwójnego dna, może dawać nieznaczną przewagę stronie kupującej.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy znajduje się coraz wyżej, wzrosty przyspieszają. Podtrzymuje swoje nastawianie i uważam, że kwestią czasu jest test mierzenia 61,8%, które pokrywa się ze strefą oporową przy 64$ za baryłkę. W przypadku korekty spadkowej, pozycji długich można szukać na wysokości ostatnich szczytów, a gdyby spadki były większe, przy dolnym ograniczeniu układu Overbalance. Jak na razie nie widać jednak chęci do wykonania korekty spadkowej. 

Zobacz także: Ropa wybija tegoroczne maksima

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here