towaryW wtorek 29 stycznia notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro kontynuują wczorajsze wzrosty, ropa również znajduje się na plusie. Podczas dzisiejszej sesji złoto zyskuje 0,26%, srebro 0,62%, a ropa WTI 0,73%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami dotarła do kluczowego oporu przy poziomie 1308$. W tej chwili istnieje ryzyko korekty spadkowej, jednak tendencja jest nadal wzrostowa. Przebicie oporu przy 1308,5$ może doprowadzić do przyspieszenia wzrostu. O większej korekcie można myśleć dopiero w momencie powrotu poniżej poziomu 1297$. Nadal istnieje presja wzrostowa, dlatego może być ciężko szukać szczytów, szczególnie, że rynek przez dłuższy czas znajdował się w konsolidacji i istnieje szansa kontynuacji wzrostów.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra, podobnie jak złota, znalazła się na najwyższych poziomach od początku roku. Kurs dotarł do poziomu 15,85$ i jak na razie nieznacznie koryguje wzrosty. Wsparciem jest w tej chwili dolne ograniczenie lokalnego układu 1:1 – 15,67$. Dopiero zejście poniżej tego poziomu, może doprowadzić do większej przeceny. Jak na razie przewagę ma strona kupująca, a wybicie nowych szczytów może doprowadzić do przyspieszenia ruchu wzrostowego.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI zaczyna konsolidować jednak w dalszym ciągu broni układu 1:1 – 51,80$.  Dopiero w momencie wybicia dołem będzie można myśleć o spadkach w kierunku poziomu 50$, który jest obecnie kluczowym wsparciem w średnim terminie. Scenariusz wzrostowy pozostaje bazowy, dopóki rynek znajduje się powyżej 50$.Oporem pozostaje również szeroka strefa przy 55$.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here