towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto i srebro kolejna sesję z rzędu znajdują się na minusie. Ropa również koryguje ostatnie wzrosty. Aktualnie gold znajduje się na 0,41 procentowym minusie. Z kolei Silver traci blisko 0,5%. W przypadku oil WTI możemy obserwować spadki na 0,7%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota dociera do wsparcia wyznaczanego we wczorajszej analizie. Aktualnie spodziewałbym się reakcji popytowej i ponownego ruchu w kierunku strefy oporowej przy 1323$. Jeżeli dosżłoby do zanegowania układu, to cały czas należy pamiętać o strefie wsparcia przy 1300$.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra podobnie jak złota, wykonała zakładany scenariusz. Aktualnie testowane jest wsparcie przy poziomie 15,20$. Wsparcie wynika z wcześniejszej reakcji ceny, a także układu 1:1. W przypadku reakcji popytowej, celem dla pozycji długich będzie wybita wcześniej linia trendu. Z drugiej strony, jeżeli wsparcie zostanie zanegowane, oczekiwałbym ataku na ostatnie minima.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy korygują ostatnie wzrosty. Z perspektywy klasycznej analiz technicznej niewykluczona jest tutaj formacja podwójnego szczytu. Znajdujemy się jednak w trendzie wzrostowym, dlatego nie jestem nastawiony na większą przeceną. Aktualnie strefa wynikająca z ostatnich szczytów powinna stanowić wsparcie – poziom 57,80$. Gdyby jednak doszło do większej przeceny to pamiętamy o szerokim układzie 1:1 – zielone prostokąty.

Cena ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here