towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,1 procentowym minusie. Z kolei Silver traci blisko 0,2%. W przypadku oil WTI możemy ruch w górę na ponad 1 punkt procentowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota wybiła w zeszłym tygodniu wsparcie o którym wspomniałem. Sprzedający byli an tyle silni, że pokonana została także strefa przy 1300$, która w tej chwili jest oporem, była ona testowana również w piątek od dołu. Aktualnie celem dla podaży mogą być okolice 1278$, gdzie wypadają minima z początku roku. Z kolei ponowne wyjście powyżej 1300$ wygeneruje sygnał zakupowy.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra przekroczyła w ubiegłym tygodniu wsparcie przy poziomie 15,20$, wybijając z impetem układ 1:1. W tej chwili ten poziom zgodnie z zasadą biegunowości staje się oporem. Spadki wyhamowały na wysokości ostatnich minimów, to jest okolice okrągłego poziom 15,00$. Niewykluczone, że rynek w najbliższym czasie będzie poruszał się właśnie pomiędzy 15,00$, a 15,20$. Dopiero wybicie w jedna ze stron powinno dać większy ruch swingowy.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy jest coraz wyższa. W ubiegłym tygodniu rynek co prawda próbował wykonać korektę spadkową, jednak nie dotarła ona nawet do poziomu ostatnich szczytów – 57,80$, które w dalszym ciągu stanowią wsparcie. Trend wzrostowy jest dalej aktualny i rynek może się kierować nawet na zniesienie 61,8% wyznaczone z interwału D1, wspomniałem o nim w poprzednich analizach ropy.

Cena ropy wti

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here