towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Złoto i srebro kontynuują spadki, zyskuje natomiast ropa naftowa. W tej chwili gold znajduje się na 0,3 procentowym minusie. Z kolei Silver traci 0,6%.W przypadku ropy WTI możemy obserwować wzrosty na 0,32%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota nieznacznie zniżkuje. Scenariusze wyznaczone wczoraj pozostają aktualne.  Strefa przy 1323$ pozostaje kluczową barierą podażową. Jeżeli spadki będą kontynuowane, to reakcji popytowej można szukać przy dolnym ograniczeniu układu 1:1 – pomarańczowe prostokąty – poziom 1306$. Gdyby wyprzedaż była większa i układ zostałby wybity, to cały czas należy pamiętać o strefie wsparcia przy 1300$.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra podobnie jak złota, nieznacznie spada. Wczorajsze scenariusze również pozostają bez zmian. Jeżeli linia poprowadzona po ostatnich dołkach zostanie wybita, a istnieje na to spora szansa, ponieważ jest ona testowana po raz kolejny, to istnieje szansa an większą przecenę. Wtedy też spodziewałbym się spadków w rejony wsparcia przy poziomie 15,22. Poziom wynika z wcześniejszej reakcji ceny, a także układu 1:1. Jeżeli chodzi natomiast o opory to oczywiście są to ostatnie maksima, a następnie dopiero okolice strefy ZZB – 15,77$.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy powoli podążą w kierunku 60$ za baryłkę. Zgodnie z oczekiwaniami w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Tutaj również niewiele zmieniło się od wczorajszej sesji. Aktualnie strefa wynikająca z ostatnich szczytów powinna stanowić wsparcie – poziom 57,80$. Jednak na razie nie widać sygnałów, aby rynek miał wykonać taką korektę. Jeżeli kurs znajdzie się na nowych szczytach, to niewykluczone, że zobaczymy impuls wzrostowy w kierunku mierzenia 61,8% Fibonacciego z interwału D1.

Cena ropy naftowej

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here