towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold konsoliduje przy cenie otwarcia, zyskując zaledwie 0,01%. Silver traci 0,28%. W przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch do góry na ponad 2%, jak widać ostania przecena była tylko chwilowa i rynek wraca do głównego trendu. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota cały czas broni strefy wsparcia przy 1325$, które wynika między innymi z dolnego ograniczenia układu Overbalance, a także strefy wcześniejszej reakcji ceny. Dopóki obszar zaznaczony na zielono nie zostanie wybity, w dalszym ciągu możemy mówić o tendencji wzrostowej. Dopiero wybicie dołem zeszłotygodniowych minimów, może doprowadzić do większej korekty spadkowej. Wtedy też celem byłby nawet poziom 1307$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra przetestowała po raz trzeci opór przy poziomie 16,17$. Jak widać w tym miejscu znajdują się sprzedający, co doprowadziło do szybkiego odwrócenia dynamicznego ruchu wzrostowego. Takie zachowanie ceny może wskazywać na chęć wykonania większej korekty spadkowej. Niemniej na tę chwilę brakuje sygnałów do zajęcia pozycji z racjonalnym Stop Lossem. Tak jak wspomniałem w poprzedniej analizie, kurs równie dobrze może wpaść w konsolidację, należy poczekać na wyjaśnienie sytuacji.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI zgodnie z oczekiwaniami odbija po ostatniej silnej przecenie na ponad 3%. Średnioterminowym wsparciem pozostaje strefa przy poziomie 55$. Dopóki rynek znajduje się powyżej, nie ma mowy o pozycjach krótkich. Lokalnym oporem intraday jest poziom 56,60, sprzedający mogą próbować jeszcze go bronić, jednak jeżeli zostanie on wybity górą, to cena ropy powinna kierować się na nowe maksima. Pomimo przewagi kupujących, zawsze należy jednak pamiętać o scenariuszu alternatywnym. Jeżeli pojawiłaby się większa korekta, to wtedy wsparciem jest poziom 53,35$. Dopiero jego zanegowanie może zmienić układ sił na ropie.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here