towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie złoto i srebro wyraźnie tracą, zyskuje natomiast ropa naftowa. W tej chwili gold znajduje się na 0,76 procentowym minusie. Z kolei Silver traci 0,83%.W przypadku ropy WTI możemy obserwować wzrosty aż na 1,5%! Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami reaguje przy poziomie oporowym. Strefa przy 1323$ pozostaje kluczową barierą podażową. Jeżeli spadki będą kontynuowane, to reakcji popytowej można szukać przy dolnym ograniczeniu układu 1:1 – pomarańczowe prostokąty – poziom 1306$. Gdyby wyprzedaż była większa i układ zostałby wybity, to cały czas należy pamiętać o strefie wsparcia przy 1300$.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra schodzi na niższe poziomu podczas dzisiejszej sesji. Aktualnie celem dla sprzedających jest atak na linię poprowadzoną po ostatnich dołkach. Jeżeli doszłoby do wybicia, to spodziewałbym się spadków w rejony wsparcia przy poziomie 15,22. Poziom wynika z wcześniejszej reakcji ceny, a także układu 1:1. Jeżeli chodzi natomiast o opory to oczywiście są to ostatnie maksima, a następnie dopiero okolice strefy ZZB – 15,77$.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy jest coraz wyższa. Zgodnie z oczekiwaniami w dalszym ciągu znajdujemy się w trendzie wzrostowym. Aktualnie strefa wynikająca z ostatnich szczytów powinna stanowić wsparcie – poziom 57,80$. Jednak na razie nie widać sygnałów, aby rynek miał wykonać taką korektę. Jeżeli kurs znajdzie się na nowych szczytach, to niewykluczone, że zobaczymy impuls wzrostowy w kierunku mierzenia 61,8% Fibonacciego z interwału D1.

Cena ropy naftowej

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here