towaryPrzed nami druga sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold traci 0,14%. Silver również znajduje się pod kreską, tutaj spadki wynoszą 0,33%. W przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch przeciwny do wczorajszej dużej przeceny, która sięgnęła -3%, dziś cena czarnego złota rośnie o 0,3%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota po raz kolejny testuje kluczowe wsparcie, o którym pisałem w piątkowej analizie. Obszar zaznaczony na zielono przy 1325$ wynika między innymi z dolnego ograniczenia układu Overbalance, a także strefy wcześniejszej reakcji ceny. Jest to już trzeci test poziomu, jednak dopóki nie będzie on wybity, w dalszym ciągu możemy mówić o tendencji wzrostowej. Dopiero wybicie dołem zeszłotygodniowych minimów, może doprowadzić do większej korekty spadkowej. Wtedy też celem byłby nawet poziom 1307$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra wraca z powrotem poniżej poziomu 15,85$. Na wyższym interwale cały czas przeważa tendencja wzrostowa, jednak w ostatnim czasie widać chęć wykonania korekty spadkowej. Niewykluczone, że kolejne nieudane podejście do ostatnich szczytów,moze doprowadzić do większej korekty z celem na poziom 15,47$, czyli ostatnie lokalne dołki. Rynek może też równie dobrze wpaść w konsolidację pomiędzy poziomem 16,16$ a 15,47$. Na razie brakuje jasnych sygnałów co do potencjalnego kierunku, niemniej scenariusz korekcyjny wydaje się bardziej prawdopodobny.

Cena ropy

Cena ropy WTI przeceniła się wczoraj o ponad 3%. Aktualnie testowana jest od góry średnioterminowa strefa wsparcia przy poziomie 55$. Jeżeli pojawi się tutaj popyt, to będzie to dobre miejsce, aby dołączyć się do dalszych wzrostów. Z drugiej strony, jeżeli wczorajsza przecena będzie kontynuowana, to istnieje szansa na przetestowanie dolnego ograniczenia układu Overbalance, które wypada przy poziomie 53,35$. Dopiero jego zanegowanie może zmienić układ sił na ropie.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here