towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold zyskuje 0,14%. Silver również znajduje się na plusie, w tej chwili jest to +0,35%. W przypadku ropy WTI możemy obserwować bardzo małą zmienność, cena utrzymuje się blisko zeszłotygodniowych szczytów, aktualnie kurs znajduje się 0,03% na plusie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota odbiła od wsparcia, o którym pisałem w piątkowej analizie. Aktualnie okolice 1325$ pozostają kluczowe. Dopiero wybicie dołem zeszłotygodniowych minimów, może doprowadzić do większej korekty spadkowej. Pamiętajmy, że w średnim terminie na złocie cały czas obowiązuje trend wzrostowy. Lokalnie utrzymywany jest mniejszy układ 1:1 – zaznaczony czerwonymi prostokątami. Jego ewentualne wybicie może doprowadzić do ponownego testu strefy wsparcia wyznaczonej na wyższym przedziale czasowym.

Cena srebra

Cena srebra wraca powyżej strefy wsparcia przy 15,85$. Na wyższym interwale cały czas przeważa tendencja wzrostowa. Lokalnie utrzymywany jest układ 1:1, zaznaczony kolorem czerwonym. O większej korekcie spadkowej można myśleć dopiero momencie powrotu poniżej 15,85$, jak na razie bardziej prawdopodobne wydają się dalsze wzrosty.

Cena ropy

Cena ropy WTI utrzymuje się przy ostatnich szczytach. Cały czas istnieje ryzyko korekty, niemniej scenariuszem bazowym są dalsze wzrosty. Najbliższym średnioterminowym wsparciem jest strefa przy poziomie 55$. Wcześniej należy wziąć pod uwagę lokalny układ 1:1, zaznaczony kolorem czerwonym – poziom 56,25$. Gdyby doszło do większej przeceny, to cały czas mamy na uwadze dolne ograniczenie układu 1:1, zaznaczonego zielonymi prostokątami – 53,35$.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here