towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się 0,28% nad kreską. Silver traci 0,5%. Natomiast w przypadku Oil WTI, możemy obserwować kontynuację wzrostów, rynek znajduje się 0,5% na plusie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD) próbuje odbijać

Cena złota utrzymuje się co prawda poniżej strefy oporowej przy 1278$, jednak wczorajsza sesja zakończyła się na plusie, co moze zachęcać do kupna. Najbliższe sesje będą kluczowe, w przypadku powrotu powyżej oporu, spodziewałbym się przyspieszenia wzrostów i ataku na linię poprowadzoną po ostatnich szczytach. Z drugiej strony, jeżeli  opór przy 1278$ będzie skutecznie broniony, to cały czas istnieje szansa na spadki w kierunku mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej. Znajdujemy się na pewno w kluczowym miejscu i warto przyglądać się notowaniom na dzisiejszej i jutrzejszej sesji. Sytuacja jest korzystna zarówno dla pozycji długich jak i krótkich i ewentualny sygnał może dać spory RR.

Cena złota 25 kwietnia 2019

Schodząc na niższy przedział czasowy na złocie, można zauważyć próbę korekty wzrostowej. Pamiętajmy jednak, że rynek znajduje się cały czas poniżej oporu i dopiero wybicie go górą, otworzy drogę do wzrostów. Poziom 1279,30$ może okazać się kluczowy.

Cena złota 25 kwietnia 2019

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra wpadła w konsolidację. Scenariusze o których pisałem we wczorajszym przeglądzie, pozostają bez zmian. Poziom 14,70$, pozostaje wsparciem, a okolice 15,00$ oporem. W przypadku wybicia jednaj, bądź drugiej strefy, spodziewałbym się przyspieszenia. Jak na razi nie widać innego rozsądnego miejsca do wejścia w pozycję, trzeba więc czekać.

Cena srebra 25 kwietnia 2019

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI kontynuuje wzrosty. Najbliższym celem dla pozycji długich jest strefa przy 67,65$, a następnie kolejny współczynnik Fibonacciego 78.6%. Najbliższym wsparciem pozostają okolice 64$ za baryłkę. Gdyby doszło do większej korekty, której raczej się nie spodziewam, to pamiętamy także o dolnym ograniczeniu układu Overbalance.

Cena ropy naftowej 25 kwietnia 2019

 


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here