towaryW środę 23 stycznia notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Ropa, złoto i srebro zyskują. Największy wzrost możemy obserwować na ropie WTI, która w poniedziałek i wtorek korygowała ostatnie wzrosty, notowania znajdują się 0,75% na plusie. Nieco mniej zyskuje srebro +0,63%. Złoto zamyka stawkę umacniając się 0,09%.  Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota po przetestowaniu dolnego ograniczenia konsolidacji, jaką obserwujemy od kilkunastu sesji, utrzymuje się w ruchu bocznym. Aktualnie wsparciem pozostają okolice poziomu 1278$, a oporem są szczyty przy 1297$. Dopóki nie zobaczymy wybicia, cena może dalej oscylować w wąskim zakresie. Pamiętajmy jednak, że im dłużej będzie to trwało, tym mocniejszy powinien być ruch wybijający, należy więc cierpliwe czekać.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra zdołała wczoraj pokonać poziom 15,35$, który stanowił kluczowe wsparcie. Spadki zostały jednak powstrzymane i w tej chwili cena znajduje się powyżej dolnego ograniczenia układu Overbalance. W przypadku ponownego zejścia poniżej poziomu 15,35$ celem dla podaży będzie poziom 14,88$, wynika on z mierzenia 50%, czyli połowy ostatniego swingu wzrostowego. Jeżeli cena będzie się utrzymywać powyżej 15,35, to niewykluczony jest ponowny test szerokiej strefy oporowej z interwału tygodniowego 15,65$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI odrabia spadki z ostatnich dwóch dnia. Tendencja jest w ostatnim czasie wzrostowa i niewykluczone jest wybicie strefy oporowej przy 54,50$, wtedy też ruch w górę mógłby przyspieszyć. Najbliższe wsparcie stanowi dolne ograniczenie zielonego układu Overbalance. Scenariusz wzrostowy zostanie zanegowany w momencie spadków poniżej poziomu 50$.

Zobacz także: Ropa WTI kontynuuje wzrosty, obrona wsparcia zgodnie z założeniami

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here