towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,23% minusie. Silver traci 0,3%. Natomiast w przypadku Oil WTI, możemy obserwować kontynuację wzrostów, rynek znajduje się 0,6% na plusie, po wczorajszym rajdzie wzrostowym na ponad 2,5%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota utrzymuje się poniżej strefy oporowej przy 1278$. Scenariusz jest więc spadkowy, aby mówić o wzrostach cena musiałaby wrócić powyżej 1278$. Im dłużej cena utrzymuje się przy ostatnich minimach, tym większa szansa na spadki w kierunku mierzenia 50% ostatniej fali wzrostowej.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra wpadła w konsolidację. Na razie trzeba się wstrzymać z pozycjami na srebrze, do momentu, aż będzie widoczna jakaś tendencja. Scenariusze pozostają bez zmian. W ruchu w dół, cały czas niewykluczony jest atak na poziom 14,70$, gdzie wypadają zamknięcia świec z przełomu października – listopada 2018 roku. Natomiast o wzrostach można myśleć dopiero w momencie wyraźnego mocnego świecy D1 powyżej 15,00$, bez górnych cieni.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI przyspiesza wzrosty, wczorajsza sesja zamknęła się na +2,66%. Zrealizował się więc scenariusz, o którym psiałem ostatnio. Wspominałem o możliwym wybiciu oporu i przyspieszeniu wzrostów. Aktualnie w zasięgu jest kolejne strefa oporowa, a wsparciem w pierwszej kolejności są okolice 64$ za baryłkę.

Cena ropy naftowej


Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here