towaryWe wtorek 22 stycznia notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Najmniej traci złoto, zaledwie 0,02%. ponad pół procent zniżkuje złoto, a ropa WTI znajduje się już 1,76% na minusie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota nie zdołała wybić się wczoraj konsolidacji jaką obserwujemy od kilkunastu sesji. Kurs z dużym impetem zaatakował wsparcie przy poziomie 1279$, następnie uaktywnili się kupujący. Dopiero w przypadku jeżeli zostanie ono wybite, może nas czekać większa fala spadkowa, z celem nawet na 1251$. Wsparcie zostało wyznaczone za pomocą pomiaru największej korekty na ostatnim swignu wzrostowym. Obrona poziomu 1279$ może świadczyć o sygnale zakupowym z celem na 1297$. Kolejny opór do dopiero okolice 1308$. na razie jednak cena złota porusza się w szerokiej konsolidacji.

Wykres srebra

Cena srebra

Cena srebra zdołała wczoraj pokonać poziom 15,35$, który stanowił kluczowe wsparcie. Aktualnie w dalszym ciągu obowiązuje więc scenariusz spadkowy. Cel dla podaży również pozostaje bez zmian – poziom 14,88$, wynika on z mierzenia 50%, czyli połowy ostatniego swingu wzrostowego. O wzrostach będzie można myśleć dopiero momencie powrotu ceny srebra powyżej 15,35$. Na razie poziom ten powinien stanowić opór.

Wykres złota

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI koryguje we wtorek zeszłotygodniowe wzrosty. Zgodnie z poprzednimi analizami, kurs dotarł do wspomnianej strefy oporu przy 55$, skąd rozpoczęła się korekta. Strefa pozostaje kluczowa. Aby scenariusz wzrostowy dalej obowiązywał, kurs nie może spaść poniżej 50$. Najbliższym wsparciem jest poziom 51,74$ – dolne ograniczenie układu Overbalance, w tym miejscu mogą pojawić się kupujący.

Zobacz także: Ropa WTI kontynuuje wzrosty, obrona wsparcia zgodnie z założeniami

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here