towaryW poniedziałek 21 stycznia notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Ropa, złoto i srebro znajdują się pod kreską. Na ropie WTI możemy obserwować spadek na 0,65%. Złoto znajduje się 0,43% na minusie, a srebro traci już ponad 1 punkt procentowy. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota ma szanse wybić się dziś z konsolidacji jaką obserwujemy od kilkunastu sesji. Kurs z dużym impetem zaatakował wsparcie przy poziomie 1279$. Jeżeli zostanie ono wybite, może nas czekać większa fala spadkowa, z celem nawet na 1251$. Wsparcie zostało wyznaczone za pomocą pomiaru największej korekty na ostatnim swignu wzrostowym. W przypadku jeżeli poziom 1279$ zostanie obrony, będzie to świadczyło o sygnale zakupowym z celem na 1297$. Na razie jednak brakuje kupujących.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra zdołała pokonać poziom 15,35$, który stanowił kluczowe wsparcie. Aktualnie obowiązuje więc scenariusz spadkowy. Celem dla podaży może być nawet poziom 14,88$, gdzie wypada mierzenie 50%, czyli połowa ostatniego swingu wzrostowego. O wzrostach można myśleć dopiero momencie powrotu ceny srebra powyżej 15,35$.

Zobacz także: Poranek z rynkami – pary z dolarem, ropa i złoto podczas poniedziałkowej sesji

Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI koryguje w poniedziałek zeszłotygodniowe wzrosty. Zgodnie z poprzednimi analizami, kurs dotarł do wspomnianej strefy oporu przy 55$. Strefa jest dość szeroka i może w tej chwili stanowić kluczową barierę podażową. Nastroje są jednak dobre i istnieje szansa na wybicie strefy górą. W tej chwili możliwa jest korekta spadkowa, jednak aby scenariusz wzrostowy dalej obowiązywał, kurs nie może spaść poniżej 50$. Najbliższym wsparciem jest poziom 51,74$ – dolne ograniczenie układu Overbalance.

Zobacz także: Ropa WTI kontynuuje wzrosty, obrona wsparcia zgodnie z założeniami

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here