towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,74 procentowym plusie. Z kolei Silver zyskuje aż 1,01%. Cena ropy WTI rośnie 0,15%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami ruszyły w kierunku oporu przy 1323$, opór nie został idealnie zaksięgowany, podaż pojawiła się nieznacznie wcześniej. Sytuacja pozostaje więc bez większych zmian, wsparciem jest strefa przy 1300$, natomiast oporem obszar zaznaczony na fioletowo przy poziomie 1323$. Jeżeli korekta spadkowa, która obecnie obserwujemy się pogłębi, to wcześniej reakcji popytowej można szukać przy dolnym ograniczeniu układu 1:1 – pomarańczowe prostokąty.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra zgodnie z wcześniejszymi szacunkami wybiła opór przy poziomie 15,50$. Nie pojawił się jednak retest, który dałby sygnał na dołączenie do wzrostów. Aktualnie widzimy dość mocne cofnięcie poniżej wcześniej wybitego poziomu 15,50$. w tej chwili celem dla sprzedających może być przebicie linii poprowadzonej po ostatnich dołkach, gdyby do takiego wybicia doszło, niewykluczony byłby atak na poziom 15,20$. Z kolei dopiero jego wybicie mogłoby doprowadzić do większej przeceny. Wtedy też celem dla pozycji krótkich będą nawet okolice 14,80$.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy podąża cały czas w kierunku północnym. Oczywiście, cały czas istnieje ryzyko korekty, niemniej aktualnie brakuje sygnałów do spadków, obowiązuje tendencja wzrostowa. Cena dotarła do poziomu 50% ostatniej fali spadkowej, gdzie pojawiła się lokalna korekta spadkowa, niemniej rynek nie zdołał dotrzeć do poziomu 57,8$, który stanowi obecnie kluczowe wsparcie. Dopiero w przypadku powrotu poniżej zielonej strefy, będzie możliwa głębsza korekta spadkowa. W przypadku takiego scenariusza, cały czas mamy na uwadze szeroki układ 1:1, który utrzymuje trend wzrostowy.

Cena ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here