towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Dzisiejsza sesja rozpoczęła się od korekty na rynku złota i srebra. Ropa kontynuuje wczorajsze wzrosty. Gold traci dziś ponad 0,7%, po ostatnich silnych wzrostach. Silver spada dużo mocniej, aktualnie znajduje się 1,76% na minusie. Zdecydowanie lepiej radzi sobie Oil WTI, ropa zyskuje na dzisiejszej sesji ponad 0,5%, po wczorajszym rajdzie na +1,5%.  Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota koryguje ostatnie silne wzrosty. Do docelowego targetu długoterminowego, kształtującego się w rejonach 1360$ niewiele zabrakło, niemniej trend cały czas jest wzrostowy. Aktualnie jako wsparcie brałbym pod uwagę strefę przy poziomie 1325$. Strefa wynika z układu 1:1 zaznaczonego na niebiesko, oraz klasycznej strefy reakcji, o której wspominałem w ostatnich przeglądach. Jeżeli korekta miałaby być większa, to kolejnym wsparciem są dopiero okolice 1307$. Pamiętajmy, że o zmianie trendu na spadkowy będzie można mówić dopiero w momencie zanegowania układu Overbalance, a więc największej korekty na całym swingu wzrostowym, mowa tutaj o układzie 1:1 zaznaczonym kolorem żółtym.

Wykres złota

Zobacz także: Pallad najwyżej w historii, cena przekroczyła barierę 1500$

Cena srebra

Cena srebra zgodnie z oczekiwaniami wybiła opór przy poziomie 15,85$, a następnie przetestowała ostatnie maksima, znajdując się przez chwilę na najwyższych poziomach od początku roku. Ruch był jednak krótkotrwały i kurs szybko zawrócił, niemniej docelowy target, o którym pisałem wczoraj został osiągnięty. Aktualnie możliwe jest pogłębienie korekty, niemniej trend w dalszym ciągu jest wzrostowy. Zanegowanie tendencji wzrostowej nastąpi w momencie powrotu poniżej 15,5$. Wsparciem intraday jest poziom 15,85$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje wzrosty. Po wybiciu z wąskiej konsolidacji, ruch wzrostowy przyspieszył. Strefa przy poziomie 55$ w dalszym ciągu pozostaje kluczowym wsparciem w średnim terminie i nie wykluczony jest jej test od drugiej strony. Scenariusz wzrostowy jest dalej bazowy, niemniej w każdej chwili może pojawić się korekta spadkowa. Gdyby doszło do większej przeceny, to cały czas mamy na uwadze dolne ograniczenie układu 1:1, zaznaczonego zielonymi prostokątami.

Ropa WTI Wykres

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here