towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Podobnie jak wczoraj, również dziś w środę rynek surowcowy kontynuuje wzrosty. Złoto i , srebro znajdują się na plusie, ropa konsoliduje przy szczytach. Gold zyskuje dziś 0,17%, po wczorajszym ponad 1 procentowym rajdzie do góry. Silver radzi sobie nieco lepiej, notowania rosną o 0,38%. Z kolei Oil WTI traci 0,20%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch wzrostowy. Ponownie znajdujemy się najwyżej od początku roku, cena po przebiciu ostatnich szczytów wyraźnie przyspieszyła. Scenariusz wzrostowy pozostaje więc bez zmian. Obie wyznaczone wcześniej geometrie przekładamy na nowe szczyty i czekamy na korektę. Długoterminowym celem dla pozycji długich pozostaje strefa przy 1360$, do której już niewiele brakuje.

Wykres złota

Zobacz także: Pallad najwyżej w historii, cena przekroczyła barierę 1500$

Cena srebra

Cena srebra zgodnie z oczekiwaniami wybiła opór przy poziomie 15,85$. Scenariusz wzrostowy pozostaje bazowy. Aktualnie należy oczekiwać dalszych wzrostów i ruchu w kierunku ostatnich maksimów – 16,16$. Scenariusz zmieni się na korekcyjny w momencie powrotu poniżej 15,85$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI pozostaje w konsolidacji przy lokalnych szczytach. Dopóki rynek znajduje się powyżej popytowej strefy przy 55$, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Ewentualna korekta może być wykorzystywana do podkupowania tego surowca. Gdyby doszło do większej przeceny, to warto mieć na uwadze wsparcie pryz poziomie 52,25, które wynika z równości z poprzednim ruchem spadkowym. Należy jednak pamiętać, że negacja scenariusza wzrostowego w długim terminie nastąpi dopiero w momencie wybicia wsparcia przy 50$ za baryłkę.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here