towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,12 procentowym minusie. Z kolei Silver traci blisko 0,5%. W przypadku oil WTI możemy natomiast obserwować ruch w górę na ponad 0,8%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota spada. Scenariusze wyznaczane wczoraj, pozostają bez większych zmian. Oporem jest w tej chwili strefa przy 1300$. Dopiero powrót powyżej, otworzy drogę do wzrostów. Aktualnie celem dla strony sprzedającej mogą być okolice 1278$, gdzie wypadają minima z początku roku.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra również kontynuuje spadki. Podczas dzisiejszej sesji silver traci mocniej niż gold. W tej chwili po raz kolejny testowane jest wsparcie przy okrągłym poziomie 15,00$. Jego ewentualne wybicie może wywołać kolejną falę wyprzedaży. W przeciwnym razie, obrona poziomu, może doprowadzić do korekty wzrostowej. Oporem jest strefa przy 15,20$.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje wzrosty. Wydaje się, że kwestią czasu jest test mierzenia 61,8%, które pokrywa się ze strefą oporową przy 64$ za baryłkę. W przypadku korekty, pozycji długich można szukać na wysokości ostatnich szczytów, a gdyby spadki były większe, przy dolnym ograniczeniu układu Overbalance. Jak na razie nie widać jednak chęci do wykonania korekty spadkowej. 

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here