towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,49 procentowym plusie. Z kolei Silver zyskuje 0,46%. Natomiast w przypadku ropy WTI możemy obserwować wzrosty na nieco ponad 0,5%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota utrzymuje się powyżej poziomu 1300$. W średnim terminie niewykluczony jest atak na nawet na 1322$. Dopiero powrót poniżej strefy wsparcia przy 1300$, mógłby oznaczać chęć ataku na wsparcie przy 1278$. Jednak jak na razie wygląda na to, że popyt ma przewagę i powinniśmy wkrótce zobaczyć wyższe poziomy.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra kontynuuje ruch w kierunku oporu przy poziomie 15.50$. Aktualnie wsparcie znajduje się przy poziomie 15,20$, dopiero jego wybicie mógłby doprowadzić do większej przeceny. Wtedy też celem dla pozycji krótkich byłby nawet okolice 14,80$. Niemniej na chwilę obecną bardziej prawdopodobny wydaje się ponowny atak na opór przy 15,50$. Z kolei jego wybicie może doprowadzić do dynamiczniejszych wzrostów.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy bez większych zmian, z sesji na sesję jest coraz wyższa. Co prawda, cały czas istnieje ryzyko korekty, niemniej aktualnie brakuje sygnałów do spadków. Cena dotarła do poziomu 50% ostatniej fali spadkowej, jednak na razie nie widać sprzedających. Ewentualne zejście do poziomu ostatnich szczytów – 57,8$, będzie dobrym miejsce do dołączenia do wzrostów. Dopiero w przypadku powrotu poniżej zielonej strefy, będzie możliwa głębsza korekta spadkowa. W przypadku takiego scenariusza, cały czas mamy na uwadze szeroki układ 1:1, który utrzymuje trend wzrostowy.

Cena ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here