towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. We wtorek 19 lutego rynek surowców kontynuuje wzrosty. Złoto, srebro i ropa znajdują się na plusie. Gold zyskuje dziś 0,35%. Silver radzi sobie nieco gorzej, notowania rosną o 0,26%. Z kolei Oil WTI, podobnie jak złoto notuje wzrosty na poziomie 0,37%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch wzrostowy. Znajdujemy się najwyżej od początku roku, cen przebiła ostatnie szczyty i w tej chwili kształtuje się na poziomie 1331$. Scenariusz pozostaje więc bez zmian. Obie wyznaczone wcześniej geometrie przekładamy na nowe szczyty i czekamy na korektę. Długoterminowym celem dla pozycji długich pozostaje strefa przy 1360$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra zgodnie z oczekiwaniami odbiła od wsparcia, o którym  kilkukrotnie wspomniałem w poprzednich analizach, poziom wynikał z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Aktualnie cena testuje opór przy poziomie 15,85$, wszystko wskazuje na to, że podczas dzisiejszej sesji zostanie on wybity. Jego pokonanie powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów i ruchu w kierunku ostatnich maksimów – 16,16$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI utrzymuje się na wysokości wczorajszych szczytów. Tutaj w dalszym ciągu spodziewałbym się wzrostów, zgodnie z wcześniejszymi analizami. Od dłuższego czasu czekałem tutaj na wybicie strefy oporowej przy poziomie 55$, które w tej chwili powinna stanowić wsparcie. Gdyby doszło do głębszej korekty, to, należałoby brać pod uwagę wsparcie przy 52,15$. Jednak jak na razie nie widać oznak większej podaży. Negacja scenariusza wzrostowego w długim terminie nastąpi dopiero w momencie wybicia wsparcia przy 50$ za baryłkę.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here