towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,26 procentowym plusie. Z kolei Silver zyskuje 0,46%. Natomiast w przypadku ropy WTI możemy obserwować bardzo małą zmienność, aktualnie jest to +0,03%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota ponownie wróciła poniżej poziomu 1300$. W średnim terminie niewykluczony jest atak na poziom 1322$. Z drugiej strony, powrót poniżej strefy wsparcia przy 1300$, mógłby oznaczać chęć ataku nawet na 1278$. Jednak jak na razie wsparcie jest bronione, co przemawia za dalszymi wzrostami.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra odbiła w ubiegłym tygodniu od oporu przy poziomie 15.50$. Aktualnie wsparcie znajduje się przy poziomie 15,20$, dopiero jego wybicie mógłby doprowadzić do większej przeceny. Wtedy też celem dla pozycji krótkich byłby nawet okolice 14,80$. Niemniej na chwilę obecną bardziej prawdopodobny wydaje się ponowny atak na opór przy 15,50$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy kontynuuje tendencję wzrostową. Cały czas istnieje ryzyko korekty, niemniej aktualnie brakuje sygnałów podażowych. Ewentualne zejście do poziomu ostatnich szczytów – 57,8$, będzie dobrym miejsce do dołączenia do wzrostów. Dopiero w przypadku powrotu poniżej zielonej strefy, będzie możliwa głębsza korekta spadkowa. W przypadku takiego scenariusza, cały czas mamy na uwadze szeroki układ 1:1, który utrzymuje trend wzrostowy. Najbliższym oporem jest mierzenie 50%, jest to połowa całej fali spadkowej z ubiegłego roku.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here