towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w nowym tygodniu. W poniedziałek 18 lutego rynek surowców ma się dobrze. Złoto, srebro i ropa znajdują się na plusie. Gold zyskuje 0,1%. Silver radzi sobie nieco lepiej, notowania rosną o 0,3%. Najlepiej radzi sobie jednak Oil WTI, cena baryłki pokonała poziom 56$ co daje wzrost na poziomie 0,77%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.


Cena złota

Cena złota zgodnie z oczekiwaniami kontynuuje ruch wzrostowy. Aktualnie możemy obserwować kolejną próbę ataku na ostatnie szczyty przy 1325$. Pamiętamy, że w dłuższej perspektywie czasowej znajdujemy się w trendzie wzrostowym i ewentualna korekta nie powinna być silna. W te chwili dopiero zanegowanie poziomu 1279$, mogłoby zagrozić silnej tendencji wzrostowej, w której się znajdujemy. W przypadku nieudanej próby wybicia nowych maksimów, spodziewałbym się korekty do poziomu 1308$.

InvestCuffs

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra odbiła od wsparcia, o którym wspomniałem w ubiegłym tygodniu. Przez kilka sesji czekałem na test poziomu 15,47$, który wynikał z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Tym samym rynek potwierdził kierunek wzrostowy i w tym tygodniu powinniśmy zobaczyć dalszy ruch w górą. Najbliższy opór znajduje się przy poziomie 15,85$, jego wybicie powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostu i ruchu w kierunku ostatnich maksimów -16,16$.

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI możemy obserwować kontynuację wzrostów, zgodnie z wcześniejszymi analizami. Od dłuższego czasu czekałem tutaj na wybicie strefy oporowej przy poziomie 55$. Aktualnie strefa zaznaczona na fioletowo powinna stanowić wsparcie. W przypadku powrotu poniżej dolnego ograniczenia, spodziewałbym się testu poziomu 52,15$. Jednak jak na razie nie widać oznak większej podaży, przeważa popyt. Negacja scenariusza wzrostowego nastąpi dopiero w momencie wybicia wsparcia przy 50$ za baryłkę, które jest kluczowe z perspektywy wysokiego interwału czasowego.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here