towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,04% plusie. Silver również balansuje wokół 0, aktualni e jest to spadek na 0,01%. W przypadku Oil WTI, możemy obserwować nieznaczne spadki na 0,06%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota kształtuje się na poziomie 1277,35, co daje niewielki wzrost na 0,004% na dzisiejszej sesji. Tym samym złoto próbuje odrabiać wczorajsze spadki. W dalszym ciągu notowania znajdują się jednak poniżej strefy oporowej, co nie zachęca do pozycji długich. Dopiero powrót powyżej wsparcia przy 1278$, będzie sygnałem do większych wzrostów Jak na razi przewagę ma podaż.

Cena złota

Na niższym TF wyraźnie widać przewagę sprzedających. Wczoraj cena złota, zgodnie z założeniami zareagowała przy górnym ograniczeniu układu Overbalance, a następnie doszło do wybicia nowych minimów. Dziś ponownie pojawiła się podaż przy górnym ograniczeniu struktury 1:1. Dopiero zanegowanie układu może doprowadzić do większego odbicia wzrostowego.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra wpadła w konsolidację. Scenariusze wyznaczone wczoraj pozostają bez zmian. Aktualnie wstrzymałbym się z pozycjami na srebrze, do pokazania wyraźnego kierunku. W przypadku spadków, cały czas niewykluczony jest atak na poziom 14,70$, gdzie wypadają zamknięcia świec z przełomu października – listopada 2018 roku. O wzrostach można myśleć dopiero w momencie wyraźnego mocnego świecy D1 powyżej 15,00$, bez górnych cieni.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI zaatakowała ponownie ostatnie szczyty. Rynek nie zdołał jednak wybić się w górę, tym samym pozostajemy w wąskiej konsolidacji, w strefie oporowej. Scenariusze pozostają bez zmian. przypadku większej korekty spadkowej, w dalszym ciągu należy brać pod uwagę ukłąd Overbalance – poziom 60,45$. Jeżeli jednak dojdzie do wybicia górą, to spodziewałbym się przyspieszenia wzrostów.

Cena ropy WTI

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here