towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,11% plusie. Silver zyskuje w tej chwili 0,35%. W przypadku Oil WTI, możemy obserwować kontynuację wtorkowych wzrostów. Wczoraj sesja zamknęła się na 1% plusie, dziś jest to już +0,62%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 

Finax

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota zgodnie z założeniami dotarła do wsparcia przy 1278$, na razie każde oznaki popytu są szybko tłumione. Pomimo próby korekty wczorajszych spadków, podaż ma przewagę. Jeżeli dziś nie zobaczmy wzrostowej świecy D1, to wsparcie będzie trzeba uznać za wybite. Wtedy też droga do większych spadków zostanie otwarta.

Cena złotaNa niższym TF utrzymuje się tendencja spadkowa. W porannym przeglądzie wspominałem o oporze wynikającym z górnego ograniczenia układu Overbalance, rynek zgodnie z założeniami obronił opór i własnie kierujemy się na ostatnie minima. Jeżeli cena wróci powyżej poziomu 1280$, będzie można myśleć o wzrostach i obronie wsparcia z interwału D1, nie wcześniej.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra wpadła w konsolidację, początkowo poziom 15,00$ stanowił wsparcie, następnie opór, teraz ponownie jest wybijany. Aktualnie wstrzymałbym się z pozycjami na srebrze, do wyjaśnienia sytuacji. Jeżeli rynek nie zdoła utrzymać się powyżej 15,00$, to w średnim terminie niewykluczony jest atak na poziom 14,70$, gdzie wypadają zamknięcia świec z przełomu października – listopada 2018 roku.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI odrabia ostatnie niewielkie spadki. Kolejny test strefy oporowej może zakończyć się wybiciem górą. Pamiętajmy o danych z USA o godzinie 14:30, a także danych o zapasach o 16:30, które mogą doprowadzić do większej zmienności. W przypadku większej korekty spadkowej, w dalszym ciągu należy brać pod uwagę ukłąd Overbalance – poziom 60,45$. Na razie nie widać jednak żadnych sygnałów do spadków, dlatego przewaga powinna należeć do kupujących.

Cena ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here