towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,40% minusie. Silver również traci, w tej chwili jest to ruch na 0,5%. W przypadku Oil WTI, cena utrzymuje się minimalnie poniżej otwarcia, jest to spadek na 0,03%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota w dalszym ciągu zmierza w okolice strefy wsparcia przy poziomi 1278$. Scenariusze są więc identyczne jak we wczorajsze analizie. Cały czas czekam na test strefy przy 1278$ i tam oczekuję rozstrzygnięcia co do dalszego kierunku. Oporem pozostaje linia poprowadzona po ostatnich szczytach.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra utrzymuje się poniżej poziomu 15$, co nie zachęca do wzrostów.  Scenariusze z wczoraj również nie ulegają zmianie. Celem dla pozycji krótkich jest nawet poziom 14,70$, gdzie wypada strefa wynikająca z zamknięcia świec z przełomu października – listopada 2018 roku. Podtrzymuję zdanie, że scenariusz spadkowy jest bardziej prawdopodobny. Dopiero wyraźny powrót powyżej 15$, byłby sygnałem do korekty wzrostowej na srebrze.

Srebro

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI, nieznacznie spada. Strefa oporowa przy 64$ okazała się silną barierą, z którą rynek ma wyraźny problem. Scenariusz korekcyjny jest cały czas możliwy, niemniej wybicie strefy powinno doprowadzić do przyspieszenia trendu wzrostowego. W przypadku większych spadków, w dalszym ciągu należy brać pod uwagę ukłąd Overbalance – poziom 60,45$.

Ropa WTI

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here