towaryWe wtorek 15 stycznia notowania najpopularniejszych surowców przedstawiają się następująco. Ropa zyskuje 1,21%, po wczorajszym ruchu w dół na -2%. Srebro traci 0,44%, po wczorajszym wzroście o 0,33%, a cena złota utrzymuje się na poziomie zamknięcia wczorajszej sesji. Jak wygląda sytuacja techniczna na wykresach?


 

Cena złota

Na złocie niewiele się zmieniło od wczorajszej sesji. Rynek rozpoczął tydzień od konsolidacji, w której znajdujemy się już od początku roku. Inwestorzy cały czas czekają na wybicie w jedną ze stron. Wsparciem w dalszym ciągu pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance – 1279$, a oporem ostatnie lokalne szczyty przy 1297$. W tej chwili należy więc zachować cierpliwość i czekać na sygnał. Intradayowo warto także zwrócić uwagę na poziom 1286,80 ,który był testowany ponownie na wczorajszej sesji.

Wykres złota

 

Cena srebra

Srebro, podobnie jak złoto, utrzymuje się w wąskiej konsolidacji. W dalszym ciągu znajdujemy się w strefie oporowej z interwału tygodniowego, jak na razie brakuje rozstrzygnięcia, co do dalszego kierunku. Poziom jest na tyle istotny, że jego wybicie, bądź odbicie się od niego może zdecydować o dalszym kierunku w średnim terminie. Jeżeli chodzi o niższy interwał czasowy, wsparciem cały czas pozostaje poziom 15,35$.

Wykres srebra

Cena ropy

Ropa próbuje utrzymywać kierunek wzrostowy, z jakim mamy do czynienia od początku roku. Nastroje inwestorów cały czas są dobre, dlatego jest prawdopodobne, że wkrótce zobaczymy cenę 55$ za baryłkę na ropie WTI. Jeżeli jednak kurs wróci poniżej 50$, nastroje mogą się pogorszyć, co w konsekwencji może doprowadzić do dalszej wyprzedaży. Jak na razie trzymany jest układ Overbalance, co przemawia za kierunkiem wzrostowym.

Wykres ropy WTI

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here