towaryPrzed nami ostatnia sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W piątek 15 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro zyskują na wartości. Gold znajduje się blisko 0,6% na plusie. Silver notuje wzrost na 0,98%. Cena Oil WTI również rośnie, aktualnie 0,69% na plusie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota znajduje się w lokalnej konsolidacji. Aktualnie możemy obserwować kolejną próbę odbicia od poziomu 1308,5$. W tej chwili istnieje szansa na przetestowanie ostatnich szczytów przy 1325$. Pamiętamy, że w dłuższej perspektywie czasowej znajdujemy się w trendzie wzrostowym i ewentualne spadki nie powinny być silne. Dopiero zanegowanie poziomu 1279$, zmieni tendencję na spadkową. Gdyby korekta miała się pogłębić, to najbliższe ważne wsparcie wynika z ostatnich lokalnych szczytów przy 1297,5$, w tym miejscu może pojawić się popyt.

InvestCuffs

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra odbiła od wsparcia, o którym wspomniałem w poprzedniej analizie. Mowa tutaj o dolnym ograniczeniu układu Overbalance – 15,48$. Pamiętajmy, że większych spadkach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek wybiłby dołem zielony układ 1:1. W tej chwili jest on broniony dlatego powinniśmy spodziewać się wzrostów. Pierwszym celem jest lokalny opór przy 15,70 a po jego wybiciu rynek powinien się kierować w stronę 16$, a nawet wybić nowe szczyty. Możliwe jest również ponowne zejście na poziom 15,47 i próba wyznaczenia podwójnego dołka na tym wsparciu.

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI możemy obserwować kontynuację wzrostów. Aktualnie cena konsoliduje przy poziomie 55$ za baryłkę, wybicie nowych lokalnych maksimów czyli 55,70$, powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Cały czas znajdujemy się co prawda w szerokiej strefie oporowej (fioletowy obszar), jednak scenariusz wzrostowy wydaje się bardziej prawdopodobny. Negacja scenariusza wzrostowego nastąpi w momencie wybicia wsparcia przy 50$ za baryłkę, które jest kluczowe z perspektywy wysokiego interwału czasowego.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here