towaryPrzed nami ostatnia na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,44% minusie. Silver również traci, w tej chwili jest to ruch ma 0,51%. W przypadku Oil WTI, jest to największy spadek, który po godzinie 11:00 wynosi 0,8%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota zmierza ponownie w okolice strefy wsparcia przy poziomi 1278$, impet spadkowy jest dość sporty dlatego spodziewałbym się testu poziomu w tym tygodniu. Zaznaczony na zielono obszar jest oczywiście wsparciem, jednak gdyby doszło do jego wybicia, spadki mogą się dopiero rozpocząć. Większego ruchu wzrostowego spodziewałbym się dopiepo po wybiciu górą linii poprowadzonej po ostatnich szczytach.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra znajduje się poniżej ważnego poziomu 15$. W poprzedniej analizie pisałem o możliwym wybiciu w dół: “przy kolejnym teście skłaniałbym się już ku wybiciu dołem”. Aktualnie obszar przy 15$ powinien stanowić opór. Celem dla pozycji krótkich jest nawet poziom 14,72$, gdzie wypada strefa wynikająca z zamknięcia świec z przełomu października – listopada 2018 roku. W tej chwili wydaje się, że scenariusz spadkowy jest bardziej prawdopodobny. Dopiero wyraźny powrót powyżej 15$, byłby sygnałem do korekty wzrostowej na srebrze.

Cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy WTI konsoliduje w strefie podażowej przy 64$ za bryłkę. Cały czas istnieje szansa na wykonanie ruchu korekcyjnego, natomiast wybicie górą jest równie prawdopodobne. W przypadku scenariusza korekcyjnego, w dalszym ciągu należy brać pod uwagę ukłąd Overbalance – poziom 60,45$.

Ropa WTI - ropa naftowa

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here