towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Gold znajduje się dziś na ponad 1 procentowym minusie. Z kolei Silver traci blisko 2% 0,42%. Natomiast w przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch w górę, aktualnie jest to +0,58%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota ponownie wróciła poniżej poziomu 1300$. Podczas przeglądu rynkowego po godzinie 8, wspominałem o istotności tego miejsca. Kurs przebił jednak wsparcie bez reakcji popytowej, dlatego nie pojawił się sygnał zakupowy. Powrót poniżej strefy może oznaczać chęć ataku na strefę wsparcia przy 1277$, która stanowi kluczowe wsparcie z perspektywy interwału D1.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra wyraźnie spada, po przetestowaniu strefy oporu przy poziomie 15.50$, o której wspominałem podczas wczorajszego przeglądu surowcowego. Rynek bez większego problemu wybił lokalne wsparcia i w tej chwili niewykluczony jest atak na ostatnie minima. Aktualnie cena znajduje się nieco poniżej wsparcia przy 15,20$, jak na razie nie widać jednak reakcji popytu w tym miejscu. Ważna strefa popytowa znajduje się dopiero przy poziomie 14,78$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy zgodnie z oczekiwaniami wybija nowe maksima. Poziom ostatnich wybitych szczytów, staje się zgodnie z zasadą biegunowości wsparciem. Dopiero w przypadku powrotu poniżej zielonej strefy będzie możliwa głębsza korekta spadkowa. W przypadku scenariusza korekcyjnego cały czas mamy na uwadze szeroki układ 1:1, który utrzymuje trend wzrostowe, w tej chwili jego dolne ograniczenie wypada w strefie wsparcia przy 55$.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here