towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W czwartek 14 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro tracą. Gold znajduje się blisko 0,5% na minusie. Silver notuje spadek na 0,73%. Oil WTI zyskuje ponad 1,5%, kontynuując ruch w kierunku 55$ za baryłkę. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota kontynuują lokalny ruch boczny. Cena ponownie znajduje się przy wsparciu w okolicach 1308,5$. Cały czas istnieje ryzyko dalszej konsolidacji, bądź pogłębienia korekty spadkowej. Niemniej należy pamiętać, że w dłuższej perspektywie czasowej znajdujemy się w trendzie wzrostowym i ewentualne spadki nie powinny być silne. Dopiero wyraźne zejście poniżej 1279$ zmieni tendencję na spadkową. Najbliższe ważne wsparcie wynika z ostatnich lokalnych szczytów przy 1297,5$, w tym miejscu może pojawić się pierwszy popyt. Oporem pozostają ostatnie szczyty – 1325$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra odbiła od oporu, o którym wspomniałem w poprzedniej analizie. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu 1:1, który jest także potwierdzony klasycznym poziomem oporowym przy 15,85$. Większych wzrostów możemy się spodziewać dopiero po wyjściu ceny powyżej strefy zaznaczonej na zielono. Jak na razie istnieje szansa na na pogłębienie korekty spadkowej z celem na dolne ograniczenie układu Overbalance- 15,48$. O większych spadkach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek wybiłby dołem zielony układ 1:1. Jednak w pierwszej kolejności wsparcie powinno być bronione. Intradyowy opór może stanowić poziom 15,75$.

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI po powrocie powyżej dolnego ograniczenia układu Overbalance, cena kontynuuje ruch wzrostowy. W dalszym ciągu wydaje się, że przewagę powinna mieć strona popytowa, jednak potwierdzeniem będzie dopiero wyjście powyżej poziomu 55$, który jest już coraz bliżej. Wybicie nowych lokalnych maksimów czyli 55,70$, powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Negacja scenariusza wzrostowego nastąpi w momencie wybicia wsparcia przy 50$ za baryłkę, które jest kluczowe z perspektywy wysokiego interwału czasowego.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here