towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Gold znajduje się dziś na 0,67% plusie. Z kolei Silver rośnie o 0,42%. W przypadku ropy WTI również możemy obserwować ruch w górę, aktualnie jest to +1,16%, tym samym notowania testują poziomy maksymalne z ostatnich tygodni. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota bez większego problemu przebiły wczoraj opór przy poziomie 1300$. Aktualnie zgodnie z zasadą biegunowości, będzie stanowił on wsparcie. Dodatkowo biorąc pod uwagę ostatni lokalny ruch spadkowy (zaznaczony przerywanymi prostokątami), można zauważyć, że geometria wypada dokładnie w omawianej strefie, co jest dodatkowym potwierdzeniem.  Jak na razie wydaje się, że złoto próbuje wrócić do głównej tendencji, dlatego najbliższym celem dla kupujących powinien być poziom 1322,5$. Dopiero zejście poniżej 1300$, będzie sygnałem do ataku na strefę wsparcia przy 1277$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra testuje właśnie opór przy poziomie 15.50$. Dopiero wyjście powyżej otworzy drogę do większych wzrostów. Najbliższym wsparciem jest w tej chwili górne ograniczenie wybitego układu 1:1 – 15,36$, a następnie dopiero 15,20$. Jeżeli dziś zobaczmy reakcję podażową, to trzeba mieć na uwadze, że wsparcia wypadają dość blisko, przez co stosunek RR dla pozycji krótkich może być kiepski. Osobiście wstrzymuje się na razie z pozycjami na tym surowcu.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy zgodnie z oczekiwaniami wybija nowe maksima. Jedyne, co można tutaj zarzucić ropie, to kompletny brak dynamiki, przez co ciężko dołączyć do ruchu wzrostowego. Aktualnie cena znajduje się na wysokości ostatnich szczytów, jeżeli zostaną one pokonane, to należy odziewać się przyspieszenia ruchu w górę. Jeżeli jednak pojawi się tutaj sygnał podażowy, to niewykluczony jest powrót do konsolidacji pomiędzy 57,80$, a strefą przy 55$, która od dłuższego czasu utrzymuje kierunek wzrostowy.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here