towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W środę 13 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto nieznacznie zyskuje, aktualnie znajduje się 0,02% na plusie. Silver notuje lekki spadek na -0,14%. Oil WTI zyskuje ponad 1 punkt procentowy, tutaj zmienność może pojawić się po południu, o godzinie 16:30, kiedy będą publikowane dane o zapasach. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota znajduje się w lokalnej konsolidacji. Ponownie znajdujemy się powyżej wsparcia przy 1308$, jednak nie widać przyspieszenia wzrostów, stąd jest ryzyko dalszej konsolidacji, bądź pogłębienia korekty spadkowej. Niemniej należy pamiętać, że cały czas znajdujemy się w trendzie wzrostowym i ewentualne spadki nie powinny być silne. Tak na prawdę dopiero zejście później 1279$ zmieni tendencję na spadkową. Najbliższe ważne wsparcie wynika z ostatnich lokalnych szczytów przy 1297,5$.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra ponownie odbiła od oporu, o którym wspomniałem w poprzedniej analizie. Mówimy tutaj o górnym ograniczeniu układu 1:1, który jest także potwierdzony klasycznym poziomem oporowym przy 15,855$. Dopiero wyjście ceny powyżej tego miejsca, wygeneruje sygnał wzrostowy. Jednak jak na razie istnieje szansa na na pogłębienie korekty spadkowej z celem na dolne ograniczenie układu Overbalance- 15,48$. O większych spadkach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek wybiłby dołem zielony układ 1:1. Jednak w pierwszej kolejności wsparcie powinno być bronione.

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI cena ponownie wróciła powyżej dolnego ograniczenia układu Overbalance. W tej chwili nie jest to jednak sygnał wzrostowy, ponieważ cena wpadła w konsolidację. Aktualnie co prawdę przewagę powinna mieć strona popytowa, jednak na wygenerowanie sygnału kupna trzeba będzie poczekać. Powrót powyżej poziomu 55$ może być takim sygnałem, a wybicie nowych lokalnych maksimów czyli 55,70$, powinno doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Negacja scenariusza wzrostowego nastąpi w momencie wybicia wsparcia przy 50$ za baryłkę, które jest kluczowe z perspektywy wysokiego interwału czasowego.

Wykres Oil

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here