towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Gold znajduje się dziś na 0,4% plusie. Z kolei Silver rośnie aż 1 punkt procentowy. W przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch w górę na +0,41%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota w dalszym ciągu koryguje ostatnie silne spadki. Cena ma wyraźny problem z powrotem powyżej poziomu 1300$. Jeżeli poziom będzie w dalszym ciągu broniony, to niewkluczone, że zobaczymy zejście nawet w okolice strefy wsparcia przy 1277$. Ewentualne wyjście powyżej 1300$ może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Z kolei o większych spadkach można myśleć dopiero w momencie wybicia dołem poziomu 1277$. Jednak jak na razie kurs może się poruszać pomiędzy dwiema strefami w lokalnej konsolidacji.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra kontynuuje ruch w górę. Po powrocie powyżej 15,20$, poziom został przetestowany od drugiej strony i teraz cena wybija układ 1:1. Kolejny opór znajduje się dość blisko, mowa tutaj o klasycznej strefie wynikającej z ostatnich minimów – 15.50$. Dopiero wyjście powyżej otworzy drogę do większych wzrostów. Wsparciem pozostaje poziom 15,20$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy pozostaje w konsolidacji. Dopóki nie zobaczymy zejścia poniżej 55$, obowiązuje scenariusz wzrostowy. W dalszym ciągu uważam, że po piątkowej reakcji popytowej, można oczekiwać ponownego ataku na poziomy maksymalne, być może tym razem dojdzie “wreszcie” do wybicia w górę. W przypadku większej korekty cały czas mamy na uwadze szeroki ukłąd 1:1, jak na razie nie widać jednak chęci do wykonania większego ruchu spadkowego.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here