towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Gold znajduje się dziś na 0,4% plusie. Z kolei Silver rośnie aż 1 punkt procentowy. W przypadku ropy WTI możemy obserwować ruch w górę na +0,41%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota w dalszym ciągu koryguje ostatnie silne spadki. Cena ma wyraźny problem z powrotem powyżej poziomu 1300$. Jeżeli poziom będzie w dalszym ciągu broniony, to niewkluczone, że zobaczymy zejście nawet w okolice strefy wsparcia przy 1277$. Ewentualne wyjście powyżej 1300$ może doprowadzić do przyspieszenia wzrostów. Z kolei o większych spadkach można myśleć dopiero w momencie wybicia dołem poziomu 1277$. Jednak jak na razie kurs może się poruszać pomiędzy dwiema strefami w lokalnej konsolidacji.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra kontynuuje ruch w górę. Po powrocie powyżej 15,20$, poziom został przetestowany od drugiej strony i teraz cena wybija układ 1:1. Kolejny opór znajduje się dość blisko, mowa tutaj o klasycznej strefie wynikającej z ostatnich minimów – 15.50$. Dopiero wyjście powyżej otworzy drogę do większych wzrostów. Wsparciem pozostaje poziom 15,20$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy pozostaje w konsolidacji. Dopóki nie zobaczymy zejścia poniżej 55$, obowiązuje scenariusz wzrostowy. W dalszym ciągu uważam, że po piątkowej reakcji popytowej, można oczekiwać ponownego ataku na poziomy maksymalne, być może tym razem dojdzie “wreszcie” do wybicia w górę. W przypadku większej korekty cały czas mamy na uwadze szeroki ukłąd 1:1, jak na razie nie widać jednak chęci do wykonania większego ruchu spadkowego.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here