towaryPrzed nami ostatnia na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie Gold znajduje się na 0,32% procentowym plusie. Z kolei Silver zyskuje dziś już prawie 1 punkt procentowy. W przypadku Oil WTI, możemy obserwować kontynuację wzrostów, w tej chwili jest to ruch na +1,37%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota (XAU/USD)

Cena złota wpadła w konsolidację. Wyznaczane ostatnio strefy wsparcia oporu były przebijane, dlatego dopóki kurs nie wróci na właściwe tory, należy analizować sytuację na wyższym interwale czasowym. Parząc na D1, cały czas kluczowe są dwie strefy. Oporem dla złota są okolice 1323$, a wsparciem 1278$. Dopiero wybicie jednego z wspomnianych poziomów mogłoby doprowadzić do większego ruchu trendowego. Wcześniej można również zwrócić uwagę na linię poprowadzoną po ostatnich wierzchołkach, jej wybicie powinno doprowadzić do ataku na strefę oporową przy 1323$.

Cena złota - gold

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra po raz kolejny znacząco naruszyła poziom 15$, jednak również szybko odbiła i wróciła powyżej wsparcia. Jest to już 4 z rzędu test poziomu, dlatego przy każdym kolejnym skłaniałbym się już ku wybiciu dołem. Aktualnie popyt który się pojawił, wydaje się silny, dlatego niewykluczony jest ponowny ruch w kierunku 15,22$. Niemniej w tej chwili stosunek zysku do ryzyka nie jest korzystny, aby zawierać pozycję na srebrze.

Cena srebra - silver

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy rozpoczyna dzień od wyraźnych wzrostów. Cały wczorajszy spadek został już pokryty. Patrząc technicznie cena ropy cały czas znajduje się w strefie oporowej, w rejonach 64$ za baryłkę. Jest to oczywiście dobre miejsce na korektę, jednak tak jak wspominałem ostatnio, nie jestem zwolennikiem łapania szczytu. W ostatnim czasie ropa porusza się w silnym trendzie wzrostowym, dlatego lepiej trzymać się pozycji długich. Ewentualna korekta do poziomu 50,45 mogłaby być dobrą okazją do dołączenia do trendu, na razie jednak wydaje się to odległy scenariusz.

Oil WTI cena ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here