towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Gold i Silver znajdują się aktualnie na 0,24% minusie. Natomiast w przypadku ropy WTI możemy natomiast obserwować dość spory ruch wzrostowy na +0,62%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota korygowało w piątek ostatnie silne spadki. Cena wybiła lokalny układ 1:1 i zgodnie z oczekiwaniami dotarła do strefy oporowej przy 1300$. Jeżeli pojawią się tutaj sygnały podażowe, to będzie to dobre miejsce do pozycji krótkich z celem nawet na strefę wsparcia przy 1277$. Ewentualne wyjście powyżej 1300$ zmieniłoby sentyment na wzrostowy. Z kolei o większych spadkach można myśleć w momencie wybicia dołem poziomu 1277$. Jednak jak na razie kurs może się poruszać pomiędzy dwiema strefami w lokalnej konsolidacji.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra wystrzeliła w górę pod koniec ubiegłego tygodnia. Aktualnie notowania dotarły do górnego ograniczenia układu 1:1 i tutaj odbijają, poziom 15,36$ jest więc w tej chwili istotnym oporem. Jeżeli doszłoby do odbicia, to pierwsze wsparcie, na które warto zwrócić uwagę wypada przy poziomie 15,20$, dopiero jego wybicie może doprowadzić do pogłębienia spadków. Jeżeli chodzi natomiast o większe wzrosty, to mogą się one pojawić dopiero w momencie wyjścia ceny powyżej 15,50$.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena ropy WTI zgodnie z oczekiwaniami broni strefy przy 55$, dopóki nie zobaczymy zejścia poniżej, obowiązuje scenariusz wzrostowy. Co prawda w ostatnim czasie jest to bardziej konsolidacja przy szczytach, niż jakieś wyraźne wzrosty, niemniej po piątkowej reakcji, można oczekiwać ponownego ataku na poziomy maksymalne, być może tym razem dojdzie wreszcie do wybicia w górę.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here