towaryPrzed nami pierwsza sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. W poniedziałek 11 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto i srebro tracą. Gold znajduje się 0,56% na minusie, a silver notuje spadek na 0,61%. Oil WTI traci na dzisiejszej sesji 0,81%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 


Cena złota

Cena złota ponownie testuje poziom 1308,5$, który był kluczowym wsparciem. Aktualnie ma on coraz mniejsze znaczenie ponieważ był już wybity w ostatnim tygodniu. Ponowne zejście ceny poniżej poziomu 1308,5$, powinno doprowadzić do testu 1297,5$. Oporem pozostaje w dalszym ciągu fioletowa strefa przy 1325$. Cały czas istnieje ryzyko korekty spadkowej, jednak jest jeszcze za wcześnie aby mówić o odwróceniu trendu wzrostowego.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra odbiła w piątek od oporu, o którym wspomniałem w poprzedniej analizie. Mowa tutaj o górnym ograniczeniu układu 1:1, który jest potwierdzony klasycznym poziomem oporowym przy 15,85$. Wyjście ceny powyżej wygeneruje sygnał wzrostowy. Jednak jak na razie cena ma szansę na większą korektę spadkową z celem na dolne ograniczenie układu Overbalance- 15,48$. O większych spadkach będzie można mówić dopiero, kiedy rynek wybiłby dołem zielony układ 1:1

Wykres srebra

Cena ropy

Na ropie WTI doszło w ubiegłym tygodniu do wybicia dołem układu Overbalance, który od dłuższego czasu utrzymywał kierunek wzrostowy. Wyjście ceny dołem może skutkować większą korektą i testem nawet 50$. Podaż powinna się uaktywnić po wybiciu dołem lokalnych minimów. Wtedy też byłaby szansa na test żółtej strefy wsparcia. Okrągły poziom 50$ jest kluczowym wsparciem wynikającym z interwału D1. Dopiero powrót ceny powyżej 55$ będzie sygnałem powrotu do wzrostów.

Wykres ropy

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here