towaryPrzed nami kolejna sesja na rynku surowcowym w tym tygodniu. Aktualnie gold znajduje się na 0,03% procentowym minusie. Z kolei Silver zyskuje dziś już 0,18%. W przypadku Oil WTI, możemy obserwować kontynuację wzrostów, po wczorajszej konsolidacyjnej sesji, w tej chwili jest ot ruch na +0,55%. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. 

Finax

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota wybiła góra strefę oporową przy poziomie 1299$, która w tej chwili powinna stanowić dla rynku wsparcie. Średnioterminowym celem dla złota pozostaje poziom 1322$, gdzie wypadają ostatnie szczyty. W przypadku gdyby doszło do ponownego powrotu poniżej 1299$, należy oczekiwać zejścia w kierunku 1278$. Jednak aktualnie wzrosty wydają się bardziej prawdopodobne. Ewentualne przetestowanie strefy przy 1299$, może być dobrym miejsce do dołączenia do potencjalnych wzrostów.

Cena złota

Cena srebra (XAG/USD)

Cena srebra przetestowała wczoraj strefę przy 15,22$, schodząc nawet nieco niżej. Zabrakło jednak sygnału, który pozwoliłby wejść w pozycje długie. W tej chwili widać, że cena srebra wychodzi ponownie powyżej wsparcia przy 15,22$, dlatego bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydają się wzrosty. Celem dla strony popytowej powinien być w pierwszej kolejności opór przy 15,49$.

cena srebra

Cena ropy (OIL WTI)

Cena ropy rozpoczyna dzień od wzrostów, wczorajsza sesja przebiegła pod kątem korekty ostatnich wzrostów. Dziś kurs rośnie już ponad 0,5%. Patrząc technicznie na wykres, strefa przy 63,5$ pozostaje wsparciem. W dalszym ciągu bazowym scenariuszem są dalsze wzrosty, jednak w tej chwili nie jest to dobre miejsce do zajmowania pozycji, należy zaczekać na większą korektę spadkową, która nie wiadomo kiedy się pojawi. Kluczowym wsparciem w średnim terminie jest dolne ograniczenie układu Overbalance – 60,45$.

Cena ropy naftowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here