towaryDziś rozpoczęła się pierwsza sesja na rynku towarów w nowym miesiącu. W piątek 1 lutego notowania najpopularniejszych surowców kształtują się następująco. Złoto zyskuje zaledwie 0,02%, srebro traci ponad 0,5% a ropa WTI znajduje się 0,24% na minusie. Zobaczmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców. Należy wziąć także pod uwagę, że już za chwilę będą publikowane ważne dane z amerykańskiego rynku pracy – godzina 14:30. Podwyższona zmienność powinna pojawić się nie tylko na dolarze amerykańskim, ale także na rynku towarowym.


Cena złota

Cena złota kontynuuje ruch do góry. Wczoraj rynek nieznacznie odbił od oporu przy poziomie 1325$, nie widać jednak większej wyprzedaży. Pamiętajmy, że tendencja jest nadal wzrostowa. O większej korekcie można myśleć dopiero w momencie powrotu ceny poniżej poziomu 1308$. Poziom wynika z wcześniej wybitego oporu oraz układu 1:1 (niebieskie prostokąty). Oprócz dolnego ograniczenia układu 1:1 miejsce to wynika z poprzednich szczytów i dołków z pierwszej połowy 2018 roku.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra koryguje ostatnie wzrosty. Kurs jednak w dalszym ciągu znajduje się powyżej szczytów z początku roku. Najbliższe wsparcie stanowi strefa zaznaczona kolorem zielonym przy poziomie 15,85$. W przypadku powrotu ceny z powrotem powyżej układu Overbalance, istnieje szansa na dalszą wędrówkę w kierunku północnym. Dopiero zejście poniżej 15,85$ może doprowadzić do głębszej korekty spadkowej.

Wykres srebra

Cena ropy

Cena baryłki ropy WTI po raz kolejny odbija od szerokiej strefy oporu przy 55$. Cały czas obowiązuje jednak tendencja wzrostowa. Najbliższym wsparciem jest poziom 52,70$, gdzie wypada dolne ograniczenie układu Overbalance. Większych spadków możemy się spodziewać dopiero w momencie wybicia dołem poziomu 50$, wtedy też tendencja może zmienić się na spadkową.

Wykres ropy

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here