towaryNa rynku surowcowym w dalszym ciągu przeważa optymizm. Pomimo wykonania korekt na rynku złota i srebra pod koniec ubiegłego tygodnia, ceny surowców nie chcą spadać. Czy czeka nas kolejne fala wzrostowa?


Cena złota

Cena złota wybiła w ubiegłym tygodniu opór, wynikający z klasycznej analizy technicznej oraz mierzenia Fibonacciego -61,8%. Pomimo pojawienia się chwilowej korekty, popyt pojawił się przy dolnym ograniczeniu układu 1:1 – jest to największa korekta na swingu wzrostowym, który trwa od połowy listopada 2018 roku. Wsparciem jest więc w tej chwili dołek z piątku. W przypadku, gdyby doszło do jego wybicia, kolejnym kluczowym wsparciem jest dopiero poziom 1252, na razi brakuje jednak sygnału do spadku. Celem dla strony popytowej jest opór przy poziomie 1308$.

złoto

Cena srebra

Cena srebra znajduje się powyżej ważnego poziomu oporowego. Po wybiciu, kurs przetestował strefę od góry i jak na razie brakuje sygnałów do spadków. (zobacz poprzednią analizę i sytuację na interwale W1). Przewagę ma więc cały czas strona popytowa. Dopiero zejście poniżej strefy zaznaczonej kolorem fioletowym, może doprowadzić do większej korekty spadkowej. Jej potencjalny zasięg wyznacza układ Overbalance – zielone prostokąty.

Cena cukru

Cena cukru wyraźnie rośnie na dzisiejszej sesji. Po reakcji na mierzenie zewnętrzne 161,8%, kurs kieruje się w stronę oporu przy poziomie 12,50$. Strefa zaznaczona kolorem fioletowym powinna w tej chwili stanowić barierę dla strony popytowej. Dopiero jej wybicie może doprowadzić do większych wzrostów.

cukier

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here