Cena złota srebra mocno w górę, ropa naftowa w korekcie
Cena ropy, złota i srebra

W związku z trwającym liczeniem wyników wyborów w Stanach Zjednoczonych możemy w ostatnim czasie obserwować podwyższoną zmienność na rynku finansowym, w tym także na surowcach. Wczoraj oberwaliśmy solidne wzrosty na rynku złota i srebra oraz cofnięcie na ropie naftowej. Sprawdźmy jak przedstawia się sytuacja techniczna na wykresach surowców.

Cena złota (XAU/USD)

Wczoraj mogliśmy obserwować solidne wzrosty na rynku złota, co było konsekwencją pokonania ważnego oporu – wynikającego z linii poprowadzonej po ostatnich szczytach.  Aktualnie, zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, tak długo jak notowania znajdują się powyżej poziomu 1930$ – należy oczekiwać dalszego ruchu w kierunku północnym.

wykres złota
Złoto interwał H4

Zobacz także: Kurs euro do dolara przed publikacją raportu NFP

Cena ropy (OIL WTI)

Patrząc na sytuację techniczną na ropie WTI, możemy zauważyć, że kurs odbił się od strefy oporowej przy 39,2$, skąd rozpoczęła się korekta spadkowa po ostatnich wzrostach. jeżeli sentyment spadkowy się utrzyma, niewykluczony jest ruch w kierunku wsparcia przy 36,2$. Z kolei aby myśleć o większych wzrostach, notowania muszą wyjść powyżej wspomnianego 39,2$.

wykres ropy
Ropa WTI interwał H4

Cena srebra (XAG/USD)

Wczoraj mogliśmy obserwować solidne wzrosty na rynku srebra. Ruch w górę przyspieszył w momencie pokonania strefy oporowej przy 24,45$, która zgodnie z zasadną biegunowości powinna aktualnie stanowić kluczowe wsparcie. Jeśli chodzi o opory, najbliższy znajduje się już przy 25,5$, jego pokonanie może doprowadzić do wygenerowania kolejnej fali wzrostowej.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here