Cena złota, srebra i ropy naftowej w lokalnej konsolidacji 30 grudnia
Cena ropy, złota i srebra

W ostatnich dniach zmienność na “tradycyjnym rynku”, czyli na walutach, indeksach i surowcach jest mniejsza, a to racji okresu świąteczno – noworocznego. Uwaga inwestorów przeniosła się na rynek krypto, gdzie Bitcoin bije kolejne rekordy. Niemniej spójrzmy jak kształtują się wykresy najpoprawniejszych surowców. 

Cena złota (XAU/USD)

Cena złota pozostaje w ostatnich dniach w lokalnej konsolidacji. Stefa przy poziomie 1900$ pozostaje kluczowym oporem i tak długo jak notowania będą się utrzymywać poniżej, istnieje szansa na pogłębienie spadków. Z kolei najbliższe ważne wsparcie znajduje się przy poziomie 1850$, gdzie również znajdują się wcześniejsze reakcje cenowe, a także dolne ograniczenie układu 1:1. 

wykres złota
Złoto interwał H4

Cena ropy (OIL WTI)

Z perspektywy szerszej ramy czasowej, tendencja wzrostowa na rynku ropy naftowej utrzymuje się. Lokalnie, w ostatnich dniach widać jednak wyhamowanie ruchu w górę i konsolidację, którą można ująć w box cenowy. Aby doszło do większego ruchu trendowego, cena musi opuścić prostokąt za zaznaczony kolorem jasno niebieskim. W przypadku wybicia górą jako opór należy traktować poziom 49,30$, z kolei kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 45,9$.

Wykres Ropy
Ropa WTI interwał H4

Zobacz także: Kurs euro do dolara EUR/USD coraz wyżej, DAX zawraca po ustanowieniu rekordów

Cena srebra (XAG/USD)

Patrząc na rynek srebra na interwale H4, pomimo lokalnej konsolidacji, wydaje się, że w dłuższej perspektywie czasu to kupujący mają przewagę. W ubiegłym tygodniu strefa wsparcia przy poziomie 25$, skutecznie powstrzymała przecenę, doszło nawet do wyznaczenia lokalnej formacji podwójnego dna, co powinno przemawiać za dalszym ruchem w górę. Oporem pozostają okolice poziomu 27,45$. W krótkim terminie warto też zwrócić uwagę na wsparcie przy 26$, gdzie wczoraj pojawił się popyt.

wykres srebra
Srebro interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here