Cena złota, srebra i ropy naftowej w konsolidacji. Czekamy na wybicie, wtorek 12 maja
Aktualne ceny surowców

Czego spodziewać się po rynku surowców w najbliższych dniach? Cena złota i srebra utrzymują się w konsolidacji, ruch boczny widzimy także na ropie naftowej, która zdołała odzyskać siły w ubiegłym tygodniu. Co dalej? W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Cena ropy utknęła w wąskiej konsolidacji po ostatniej fali wzrostowej
  • Złoto po 1700 USD, brak wyraźnego kierunku
  • Cena srebra porusza się w ruchu bocznym

Cena złota przy poziomie 1700 USD za uncję

Cena złota od niemal miesiąca porusza się w konsolidacji w rejonach tegorocznych maksimów. Niemniej patrząc na szersze ujęcie możemy mówić o trendzie wzrostowym. Jeżeli będzie on kontynuowany, w najbliższym czasie niewykluczony jest ruch w kierunku mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibo czyli 1722$.

Niemniej, pomimo, że główna tendencja jest wzrostowa, ryzyko wykonania korekty cały czas występuje. W przypadku cofnięcia, kupujący mogą bronić strefy wsparcia przy 1672$, gdzie znajdują się ostatnie lokalne dołki oraz dolne ograniczenie układu 1:1. Dopiero po jego wybiciu mogłoby dojść do większych spadków. Pod uwagę trzeba też wziąć strefę przy 1644$.

Cena złota wykres
Złoto interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) utknęła pomiędzy mierzeniami Fibo

Cena srebra również wpadła w konsolidację. Spoglądając na interwał D1, kurs odbił ostatnio od oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały równie szybko powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje ważnym wsparciem. Ostatnie kilka, a nawet kilkanaście sesji to mozolna konsolidacja, dlatego z określeniem kierunku trzeba się wstrzymać, na razie bazowy scenariusz zakłada ruch boczny. W średnim terminie trzeba mieć na uwadze kluczowe wsparcie przy poziomie 14$.

Wykres ceny srebra
Srebro interwał D1

Cena ropy naftowej Brent w lokalnej konsolidacji

Cena ropy naftowej dynamicznie odreagowuje ostatnie silne spadki. Notowania Brent wróciły powyżej czerwonej linii trendu spadkowego, a następnie ruch w górę przyspieszył. Dziś za baryłkę Brent trzeba płacić blisko 30$.

Aktualnie wzrosty wyhamowały i kurs wpadł w lokalną konsolidację. Jeśli dojdzie do wybicia dołem, niewykluczony jest ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu 1:1. Z kolei w przypadku wybicia górą, możliwy jest ruch w kierunku szerokiej strefy oporowej, rozciągającej się rejonach 34-36$.

Wykres ceny ropy naftowej
Ropa Brent interwał H4

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here