Cena złota, srebra i ropy naftowej bez kierunku, XAUUSD po 1700 USD
Aktualne ceny surowców

Cena złota i srebra utrzymują się w ostatnim czasie w konsolidacji, ruch boczny widzimy także na ropie naftowej, która zdołała odzyskać siły w ubiegłym tygodniu. Czego spodziewać się po rynku surowców w najbliższych dniach? W tym codziennym cyklu, przyglądamy się sytuacji technicznej na ropie naftowej oraz metalach szlachetnych: złocie i srebrze. Zobaczmy jak prezentują się wykresy surowców.

  • Złoto po 1700 USD, notowania w konsolidacji
  • Cena srebra porusza się w ruchu bocznym
  • Cena ropy utknęła w wąskiej konsolidacji , czekamy na wybicie

Cena złota pozostaje przy 1700 USD za uncję

Cena złota od dłuższego czasu porusza się w konsolidacji w rejonach tegorocznych maksimów. Niemniej patrząc na szersze ujęcie możemy cały czas mówić o trendzie wzrostowym. Jeżeli będzie on kontynuowany, w najbliższym czasie niewykluczony jest ruch w kierunku mierzenia zewnętrznego 127,2% Fibo czyli 1722$.

Wykres ceny złota
Złoto interwał H4

Niemniej, pomimo faktu, że główna tendencja jest wzrostowa, ryzyko wykonania korekty cały czas istnieje. W przypadku cofnięcia, kupujący mogą bronić strefy wsparcia przy poziomie 1672$, gdzie znajdują się ostatnie lokalne dołki oraz dolne ograniczenie układu geometrycznego 1:1. Dopiero po jego wybiciu mogłoby dojść do większych spadków. Pod uwagę trzeba wtedy wziąć strefę przy 1644$.

Zobacz także: Kurs dolara NZD w dół po decyzji RBNZ, niedźwiedzie wracają na rynek akcji

Cena ropy naftowej Brent w ruchu bocznym

Cena ropy naftowej wyraźnie rosła w ubiegłym tygodniu, niemniej aktualnie widać, że ruch został wyhamowany. Notowania Brent wróciły powyżej czerwonej linii trendu spadkowego, a następnie ruch w górę przyspieszył. Dziś za baryłkę Brent trzeba płacić blisko 30$.

Ostatnie wzrosty wyhamowały i kurs wpadł w lokalną konsolidację. Jeśli dojdzie do wybicia dołem, niewykluczony jest ruch w kierunku dolnego ograniczenia układu 1:1. Z kolei w przypadku wybicia górą, możliwy jest ruch w kierunku szerokiej strefy oporowej, rozciągającej się rejonach 34-36$.

Wykres ropy naftowej
Ropa Brent interwał H4

Cena srebra (XAG/USD) utknęła w konsolidacji

Cena srebra podobnie jak zota, również utrzymuje się w konsolidacji. Spoglądając na interwał D1, notowania odbiły ostatnio od oporu wynikającego z mierzenia 50% Fibonacciego. Niemniej spadki zostały równie szybko powstrzymane na wysokości współczynnika 38,2%, który pozostaje ważnym wsparciem.

Ostatnie kilka, a nawet kilkanaście sesji to mozolna konsolidacja, dlatego z określeniem kierunku trzeba się wstrzymać, na razie bazowy scenariusz zakłada ruch boczny. W średnim terminie należy mieć na uwadze kluczowe wsparcie przy poziomie 14$. Z kolei gdyby doszło do wybicia górą jako kolejny ważny opór należy traktować strefę przy mierzeniu 61,8% Fibo.

Wykres srebra
Srebro interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here