towaryZłoto i srebro rozpoczynają dzień od niewielkich wzrostów. Wczorajsze popołudniowe spadki są już właściwie odrobione. Aktualnie złoto znajduje się 0,6% na plusie, a srebro zyskuje 0,4%. Z kolei cukier, który ma za sobą dobry tydzień, koryguje ostatnie wzrosty, przed południem spadki sięgają 1%. Przed nami ostatnia sesja w tym tygodniu. Czy zobaczymy wybicie z konsolidacji na srebrze i złocie?


Cena złota

Cena złota utrzymuje się od początku tygodnia w konsolidacji. W zasadzie sytuacja techniczna nie uległa zmianie. Wsparciem w dalszym ciągu pozostaje dolne ograniczenie układu 1:1 – 1279$, a oporem są ostatnie lokalne szczyty. W przypadku kontynuacji trendu wzrostowego, celem dla kupujących po wybiciu nowego maksimum powinna być strefa przy 1308$. Scenariusz spadkowy zakłada natomiast korektę nawet do 1251, wcześniej jednak poziom 1279$ musiałby zostać wybity. Jak na razie należy zaczekać na wybicie w jedną ze stron.

Wykres złota

Cena srebra

Cena srebra również pozostaje w konsolidacji. Kurs cały czas utrzymuje się w strefy oporu z interwału tygodniowego, ważne będzie więc zamknięcie dzisiejszej sesji. Na niższym przedziale czasowym jako wsparcie należy wziąć pod uwagę poziom 15,35$, który wynika z dolnego ograniczenia układu Overbalance. Intradayowo oporem są lokalne szczyty, ich wybicie może doprowadzić do wzrostów Warto sprawdzać korelację złota ze srebrem, złoto może być wskaźnikiem wyprzedzającym dla srebra.

Wykres srebra

Cena cukru

Cena cukru koryguje ostatnie wyraźne wzrosty. Notowania zawróciły przy mierzeniu 50%, a więc połowie ostatniej fali spadkowej. W tej chwili wsparciem jest poziom 12,26, który wynika z lokalnego układu OB na niższym interwale czasowym. Jeżeli zostanie on wybity możliwe są większe spadki. W przypadku jednak jego obrony celem dla popytu jest kolejny współczynniki Fibonacciego 61.8%.

Wykres cukru

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here