towaryWczorajsza sesja na rynku surowcowym przebiegła raczej pozytywnie. Złoto zakończyło dzień na +0,47%, Notowania srebra zyskały nieco mniej zamykając notowania na 0,14% wzroście. Cena cukru, podobnie do ceny złota, zakończyła dzień na 0,67% plusie. Dzisiejsza sesja to kontynuacja ruchu w górę, srebro zyskuje 0,17%, a złoto 0,10%.


Cena złota

Cena złota wybroniła dolne ograniczenie układu Overbalance, o którym pisałem we wczorajszej analizie. Tym samym wsparcie przy poziomie 1279$ pozostaje kluczowe. Oporem pozostają szczyty przy 1298$, których rynek nie zdołał pokonać wczoraj. Jeżeli doszłoby do naruszenia lokalnych maksimów, to istnieje szansa na ruch wzrostowy w kierunku poziomu 1308$, który jest kolejnym ważnym oporem. Dopóki cena nie wybije się jednak z lokalnej konsolidacji, to wykres może poruszać się pomiędzy dolnym ograniczeniem układu OB, a lokalnymi szczytami. W przypadku gdyby doszło do wybicia dołem, pamiętajmy o wsparciu wynikającym z szerokiej geometrii – pomarańczowe prostokąty.

Wykres złota

Zobacz także: Wczorajsza analiza rynku surowcowego

Cena srebra

Cena srebra cały czas utrzymuje się w strefie oporu, która wynika z szerokiego interwału tygodniowego. Dopiero wybicie powyżej, bądź wyraźne cofnięcie da sygnał co do dalszego kierunku na tym surowcu. Jeżeli dojdzie do spadków, to wsparciem pozostaje dolne ograniczenie układu Overbalance – 15.35$. Intradyowo liczy się poziom 15,71, którego pokonanie może doprowadzić do wybicia górą.

Wykres srebra

Cena cukru

Cena cukru dotarła do połowy ostatniej fali spadkowej. Jak na razie nie widać jedna sygnałów podażowych, co może doprowadzić do testu kolejnego współczynnika Fibonacciego. Jeżeli z kolei mierzenie 61,8% zostałoby wybite, to być może czeka nas atak nawet na poziomy maksymalne z października 2018 roku.

Wykres cukru

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here