Naga MarketsZłoto wybija powyżej 1850 dol. wspierane dalszym osłabieniem USDCena złota w środę rano ponownie wybija powyżej 1850 dol., po wtorkowej sesji, która przyniosła wzrost notowań kruszcu o niemal 1,5%. Inwestorzy oczekują decyzji Rezerwy Federalnej co do wytycznych polityki monetarnej na kolejne miesiące, które przedstawione zostaną dzisiaj wieczorem.

  • Pandemia nie zwalnia tempa. Łączna liczba przypadków przekroczyła 73 mln osób
  • Szczepionka Moderny może być zatwierdzona w USA jeszcze w tym tygodniu
  • W środę wieczorem poznamy decyzje FOMC co do polityki Fed na przyszłe miesiące

Złoto korzysta ze spadku dolara

Cena za złoto spot w porannej części środowej sesji wzrasta o skromne 0,09% do 1855 dol. za uncję kontynuując wtorkową zwyżkę, gdy kurs metalu szlachetnego zyskał 1,44%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złoto wybija powyżej 1850 dol. wspierane dalszym osłabieniem USD
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Wsparciem dla notowań złota mogła być kontynuacja deprecjacji USD. Indeks dolara w środę rano opada do nowych 31-miesięcznych minimów na poziomie 90,25 pkt.

Cena złota spot wybija powyżej 1850 dol. wspierane dalszym osłabieniem USD
Notowania indeksu dolara. Źródło: tradingview.com

Państwa Europy Zachodniej przedłużają obowiązywanie restrykcji związanych z pandemią wprowadzonych przed kilkoma tygodniami do początku 2021 roku. Na taki krok zdecydowały się m.in. Niemcy, Niderlandy czy Wielka Brytania. Tymczasem w poniedziałek rozpoczęły się szczepienia ochronne w Stanach Zjednoczonych, po błyskawicznym zatwierdzenie środka od Pfizera przez odpowiednie agencje federalne. Tydzień wcześniej, szczepienia rozpoczęła Wielka Brytania.

Plus500

Po zatwierdzenie szczepionki Pfizera w USA być może nadejdzie czas na autoryzację środka Moderny. Zdaniem FDA, jest ona “bardzo skuteczna” a głosowanie nad jej przyjęciem do powszechnego użytku będzie prawdopodobnie miało miejsce w czwartek.

Zobacz również: Zarząd Mercator Medical komentuje ostatnie spadki kursu w związku z raportem JP Morgan. Pytania i odpowiedzi.

Liderzy obu amerykańskich partii we wtorek ogłosili osiągnięcie znacznego powodzenia w negocjacjach dotyczących pakietu stymulacji fiskalnej w Stanach Zjednoczonych. Trudno jednak ocenić, czy to kolejna pusta zapowiedź polityków, czy faktyczny progres w kilkumiesięcznym impasie w sprawie programu ratowania gospodarki.

W środę wieczorem Rezerwa Federalna przedstawi decyzje co do wytycznych prowadzonej polityki pieniężnej na kolejne miesiące. Ogłoszenia postanowień przez FOMC należy spodziewać się dziś wieczorem około 20:00 polskiego czasu. Głównymi tematami powinny być kwestia ewentualnego utrzymania poziomu stóp procentowych oraz kontynuacji programu luzowania ilościowego poprzez skup obligacji z rynku.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here