Naga MarketsCena złota spot w górę czwartą sesję z rzędu, dobiła do kluczowego oporuCena złota spot w piątek rano zyskuje skromne 0,12% i drożeje do 1830 dol. za uncję wspierana wieściami z środy wieczorem ze strony Rezerwy Federalnej o kontynuacji luzowania ilościowego i nieprędkim zacieśnianiu polityki monetarnej.

Złoto po 1830 dol. za uncję

Cena złota spot w piątek rano dobija do poziomu 1830 dol. za uncję, po tym gdy czwartkowa sesja przyniosła solidne wybicie na fali postanowień Fed zaprezentowanych przez Jerome’a Powella po dwudniowym spotkaniu FOMC.Szerzej o tym, co postanowił Fed i jakie ma to przełożenie na notowania złota, pisaliśmy już we wczorajszym artykule: Cena złota w górę! Wystąpienie Powella z Fed (FOMC) dodało wiatru w żagle

W skrócie: Powell uspokoił nastroje zapowiadając kontynuację luzowania ilościowego ze strony Fed, który wprowadził dodatkowe dwa narzędzia do zwiększenia płynności na rynkach finansowych. Szef Rezerwy Federalnej zaznaczył także, że inflacja może przekraczać cel 2% jeszcze przez kilka miesięcy, a bank nie rozpocznie procesu podwyżek stóp procentowych dopóki sytuacja na rynku pracy nie ulegnie znacznej poprawie.

To zdołowało amerykańską walutę, wspierając złoto. W czwartek indeks dolara opadł o 0,42% do 91,88 pkt, a w piątek rano oscyluje wokół tego poziomu.

Plus500

To krótkoterminowe wzrosty złota, ale nie zmiana trendu… Nie widzę możliwości zmiany nastroju wobec złota, chyba, że kurs przebije 1870-1880 dol. za uncję. – stwierdził Ilya Spivak z DailyFX.

Faktycznie, spoglądając na wykres z perspektywy technicznej uznać można, że przynajmniej na ten moment opór w okolicach 1830 dol. okazał się na tyle solidny, że powstrzymał wzrosty w czwartek i zatrzymuje je także w piątek.

Niemniej, już w środę oscylator MACD w interwale dziennym wskazał na dość nieśmiały, ale potwierdzony kolejnymi dwoma wzrostowymi sesjami, sygnał kupna.https://s3.tradingview.com/snapshots/t/Tc1BtGae.pngZatem, potencjalne przebicie 1830 dol. za uncję może oznaczać możliwość kontynuacji wzrostów do okolic 1845 dol., tym bardziej, że bieżący sentyment z uwagi na gołębie sugestie Fed jest sprzyjający. Jednak okres kilkudniowej konsolidacji w zakresie 1810-1830 dol. za uncję nie jest wykluczony.

invest

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig notowania akcji | prognoza dolara | polscy brokerzy forex | pgnig akcje cena | orlen akcje | akcje pge |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here