Naga MarketsCena złota spot w dół w piątek. Od początku roku kruszec stracił ponad 4%Cena złota spot spada w piątek rano kontynuując przecenę z czwartkowej sesji. Jednak mimo przerwania serii czterech wzrostowych dni notowań z rzędu, w łącznym bilansie tego tygodnia mamy do czynienia ze zwyżką. Ponownie, na kursie złota zaważyły kurs dolara oraz wzrost rentowności amerykańskich obligacji.

  • W Chinach trwa świętowanie Chińskiego Nowego Roku, co ogranicza wolumen transakcji w trakcie “azjatyckiej” części  sesji
  • W piątek poznamy dane dotyczące PKB Wielkiej Brytanii za IV kw. 2020 r.
  • Złoto ma być nadal w długoterminowym trendzie wzrostowym, twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets

Złoto w dół wskutek umocnienia dolara

Cena złota spot w piątek rano spada do 0,28% 1820 dol. za uncję kontynuując spadki z poprzedniej sesji, gdy notowania spadły o 0,96%. Luty przynosi jak do tej pory łączną przecenę o 1,51%, natomiast od początku roku, kurs metalu stracił już 4,12%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Cena złota spot w dół w piątek. Od początku roku kurs kruszcu stracił 4%
Notowania złota spot. Źródło: tradingview.com

Według zapowiedzi, prezydent Joe Biden planuje prosić Kongres jeszcze w tym miesiącu o skupienie się na inwestycjach infrastrukturalnych po tym, gdy wprowadzony zostanie jego pakiet stymulacji fiskalnej opiewający na sumę 1,9 bln dol. Trudno jednak mówić o pewności co do jego szybkiego wdrożenia, gdy spodziewany jest już od dobrych kilku miesięcy.

Ogólny obraz sytuacji na rynku złota powinien być pozytywny z uwagi na obecny miks polityki monetarnej i fiskalnej, jednak pomimo tego wsparcia, złoto jeszcze opada, a to nie jest konstruktywna perspektywa w tym momencie – stwierdził Kyle Rodda, analityk IG Markets.

Ponownie, przyczyną spadku złota w piątkowej i poprzedzającej sesji jest m.in. umocnienie dolara. Amerykańska waluta przerwała spadkową passę aż pięciu dni zamkniętych czerwienią i w porannej części piątkowej sesji indeks dolara odbija w górę o 0,14% do 90,54 pkt.

fpmarkets

Tymczasem, rentowność 10-letnich amerykańskich obligacji utrzymuje się na dość wysokim poziomie wynoszącym ponad 1,16%.

Pomimo przeceny złota w średnim terminie, w czwartkowej rozmowie dla Comparic24.TV, Łukasz Wardyn jest sceptycznie nastawiony co do głębszej korekty.

– Dominującym trendem długoterminowym dalej jest wzrostowy. Wszystkie przesłanki, które stały za tym, że inwestorzy kupowali złoto dalej funkcjonuje i dalej jest ważne. – zwrócił uwagę Łukasz Wardyn z CMC Markets.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: comparic.pl | bitcoin kurs wykres | bitcoin wykresy | płatności blik | kryptowaluty kursy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here