Naga MarketsCena złota spot spokojnie w poniedziałek. Sytuacja zatrudnienia w USA nie wygląda dobrzeCena złota w poniedziałek notowana jest tuż poniżej 1830 dol. za uncję, po tym gdy piątkowa sesja przyniosła zwyżkę o ponad 1%. Przyczyniło się do tego rosnące przekonanie inwestorów o późniejszym zacieśnieniu polityki monetarnej przez Fed, które zyskało na znaczeniu po słabych danych z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych.

Kurs złota nieznacznie w dół w poniedziałek rano

Cena złota spot w poniedziałek rano spada o skromne 0,07% do 1826,40 dol. za uncję w trakcie sesji cechującej się ograniczoną zmiennością.Notowania metalu szlachetnego zeszły tydzień zakończyły 0,57% na plusie dzięki zwyżce w piątek o 1,01%. Dzięki temu osiągnęły one serię czterech wzrostowych tygodni z rzędu.

Zasadniczej przyczyny piątkowej zwyżki należy doszukiwać się przede wszystkim w zaskakująco słabych danych makroekonomicznych dotyczących amerykańskiego rynku pracy, które ujrzały światło dzienne właśnie w piątek. O ile stopa bezrobocia w USA w sierpniu okazała się zgodna z prognozą i wyniosła 5,2%, czyli mniej niż przed miesiącem (5,4% w lipcu), to kluczowy czynnik: non-farm payrolls (nowe zatrudnienia w sektorze pozarolniczym) zawiodły.

Wskaźnik ten wykazał przyrost miejsc pracy o 235 tys. w sierpniu. To znacznie mniej niż spodziewana przeciętnie przez analityków wartość 750 tys. Tak olbrzymia różnica, szczególnie w odniesieniu do poprzedniego odczytu za lipiec wynoszącego 1,053 mln, daje bardzo solidne podstawy pod pogląd, że Rezerwa Federalna poczeka jeszcze z zacieśnianiem polityki monetarnej.

Plus500

Kwestia zatrudnienia jest dla Fed bardzo ważna, o czym wielokrotnie w poprzednich miesiącach mówił szef banku centralnego, Jerome Powell. Program skupu aktywów z rynku będzie trwał dopóki bank nie uzna, że osiągnięta została znaczna poprawa.

To oznaczać może, że rynki będą dłużej stymulowane dodatkowym luzowaniem ilościowym niż wydawało się jeszcze niedawno. W skrócie: Fed dodrukuje zapewne więcej pieniądza przez nieco dłuższy czas. To generuje wyższe oczekiwania inflacyjne i osłabia dolara – a oba te czynniki wspierają wzrost ceny złota.

Zobacz również: Kurs euro do dolara (EUR/USD) czekać mają spadki, a AUD/USD mocno w górę – BofA

invest

Spoglądając na wykres notowań złota z perspektywy technicznej, podtrzymanie trendu wzrostowego może oznaczać sprawdzenie oporu na 1844 dol. za uncję. Ewentualne jego przebicie może mieć kontynuację w postaci ruchu do 1863 dol.

 

Cena złota spot spokojnie w poniedziałek. Sytuacja zatrudnienia w USA nie wygląda dobrze
Kurs złota spot. Źródło: tradingview.com

Wskaźnik RSI na poziomie 61 pkt. sugeruje, że jest jeszcze nieco miejsca na podtrzymanie wzrostowego price action, jednak niewykluczone, ze nastąpi jeszcze powrót do wsparcia w zakresie 1818 – 1820 dol. za uncję.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | akcje mbank | enea akcje kupno | nasdaq akcje | kurs baryłki ropy | develia notowania |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here