Naga MarketsCena złota rosła nieprzerwanie przez dziewięć sesji z rzędu. Wskutek tak znacznej aprecjacji, kurs złota znalazł się powyżej 1981 dolarów za uncję, co było najwyższą wyceną złotego kruszcu w historii jego notowań. Aprecjacja ta spowodowana jest wybuchem pandemii koronawirusa, która doprowadziła do powstania globalnego kryzysu gospodarczego. Z tego właśnie powodu, tylko od początku roku złoto wzrosło o niemal 30 proc.

  • Cena złota wzrosła od początku roku o niemal 30 proc.
  • Cena złota może wzrosnąć do 2300 dolarów za uncję
  • Korekta jest nieunikniona?

Cena złota przerywa najdłuższy w tym roku rajd wzrostowy

Wskutek obaw o kolejną falę pandemii jesienią i widocznych na horyzoncie kolejnych bodźców fiskalnych mających na celu złagodzenie gospodarczych skutków kryzysu, Goldman Sachs prognozuje, że złoto jest walutą ostatniej szansy i przewiduje wzrost jego ceny do 2300 dolarów za uncję.

Mimo to, dziś o poranku obserwujemy niewielkie spadki, w wyniku czego cena złota osunęła się poniżej 1960 dolarów za uncję. Dzień się jeszcze nie zakończył i finalnie, w trakcie całej sesji złoto może oczywiście odnotować wzrost, jednak niektórzy eksperci wskazują na zbliżającą się korektę bądź przynajmniej konsolidację na tym rynku.

Weź udział w cyklu webinarów i zdobądź międzynarodowy certyfikat

GOLD Daily

– Złoto powinno nadal rosnąć po obietnicy Fedu (…) Zabezpieczenie FED nie zniknie, ale jeśli Kongres sparaliżuje rozmiar i czas przyjęcia ustawy o pomocy koronawirusowej, złoto może się skonsolidować przed przekroczeniem poziomu 2000 dolarów – wskazuje Edward Moya, starszy analityk rynku w Oanda Corp.

Dziś po południu poznamy najnowsze dane z USA. Szacuje się, że amerykańska gospodarka skurczyła się w II kw. 2020 r. aż o 34,1 proc., co byłoby najgorszym odczytem od rekordowej recesji z 1940 roku. Winny takiemu stanu rzeczy ma być fakt, iż rozprzestrzenianie się Covid-19 skłoniło Amerykanów do pozostania w domu.

Autor poleca również:


logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMedApp przygotowuje się na drugą falę koronawirusa, twierdzi Krzysztof Mędrala
Następny artykułPoranek z rynkami – waluty, Bitcoin, surowce, DAX oraz metale 30.07.2020 [WIDEO]
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here